Ámosem Plzeňského kraje 2019 je Pavel Žižka, učitel 25. základní školy v Plzni

V Poslanecké sněmovně se dnes rozhodovalo o nejoblíbenější učitelce či učiteli v Plzeňském, Jihočeském, Středočeském kraji a na Vysočině. Titul Plzeňský Ámos 2019 získal Pavel Žižka z 25. základní školy v Plzni.

Svou oblíbenou učitelku či učitele mohou navrhovat žáci základních, středních a uměleckých škol. Součástí přihlášky je stručná charakteristika kandidáta, popis jedné příhody prožité s ním a podpisy 100 osob, které s návrhem souhlasí. Všichni přihlášení kandidáti postupují do regionálních kol. V krajích, kde jsou minimálně tři nominovaní, volí porota na regionálních kolech Krajské Ámose. Z regionálních kol postoupí na základě hodnocení poroty maximálně šestnáct kandidátů do semifinále a ze semifinále maximálně šest kandidátů do finále. Vítěz pak dostává titul Zlatý Ámos.

V regionálních kolech je úkolem žáků a studentů před porotou představit nominovanou paní učitelku nebo nominovaného pana učitele. A to se dělo právě dnes za účasti poslanců ve Sněmovně.

Anketu o nejoblíbenějšího učitele České republiky Zlatý Ámos vyhlašuje a organizuje nevládní a nezávislé občanské sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura. Jejím posláním je především popularizace pedagogů, kteří podle hodnocení dětí, žáků a studentů významně přispívají k utváření kvalitního vztahu mezi žáky a učiteli.

Žáci u Pavla Žižky oceňovali, že “…Hodiny s naším panem učitelem jsou zábavné a dokážou zlepšit náladu. Respektuje nás a zachází s námi jako se sobě rovnými. Dokáže se do nás vcítit a vše nám vysvětlí podrobně. Díky jeho modernímu přístupu k výuce se nenudíme.” O svém názoru dokázali přesvědčit i porotu. A příhoda, kterou děti prezentovaly? “Všichni v naší třídě vědí, že panu učiteli záleží na tom, aby se nám ve škole líbilo. Abychom byli rádi ve třídě, rozhodl se ji vylepšit. Letos po letních prázdninách jsme vstoupili do naší nově vymalované třídy, kde nás překvapila malba na zdi. Byla to velká, černá, hororová kočka. Někdo dokonce poznamenal, že na něj kočka neustále kouká. Pan učitel se nám přiznal, že velká černá kočka na zdi je jeho dílo. Paní ředitelka si dokonce myslela, že tvor, vyobrazený na zdi, je mýval. Pan učitel byl v šoku, ale za svým dílem si hrdě stál. Náš třídní nám chtěl udělat radost, budeme si tedy muset na mývalí kočku zvyknout.”

Z dnešního regionálního kola postupují do semifinále Pavel Žižka z Plzně, Pavlína Kopáčiková z  ZŠ a MŠ Vacov (Vysočina), Karla Ptáčníková z Českých Budějovic a Radka Vocílková z Příbrami.

Foto www.zlatyamos.cz – Pavel Žižka se svými žáky, kteří podpořili jeho kandidaturu

 

 

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. 7.3.2019

    […] Český pohled již dříve o regionálním kole ankety Zlatý Ámos informoval. https://www.ceskypohled.eu/amosem-plzenskeho-kraje-2019-je-pavel-zizka-ucitel-25-zakladni-skoly-v-pl… […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *