Překrojte pár citronů a rozmístěte je po pokoji. Máte provoněný byt i lepší náladu

Překrojte pár citronů a rozmístěte je po ložnici. Zde je důvod

Citrony jsou skutečným darem přírody. Jejich léčivé účinky jsou téměř neomezené, proto byste je měli mít vždy doma po ruce. V některých situacích mohou být doslova život zachraňující. Kromě toho i dobře voní a dokážou místnost naplnit pozitivní energií. Jejich vůně může dokonce zlepšit vaši náladu. Je známo, že i v minulosti se často používaly k léčbě lidí, kteří trpěli výkyvy nálad nebo depresí.

Citrony a jejich vliv na obydlí

Pokud chcete, aby váš domov příjemně voněl, nakrájejte pár citronů tak, jak je to znázorněno na úvodním obrázku, umístěte je do misek, rozložte po bytě a nechte působit přes noc.

Následující den zaznamenáte, jak čistě a svěže voní váš domov.

Jsou mnohem lepší volbou než komerčně prodávané osvěžovače vzduchu, protože na rozdíl od nich neobsahují žádné toxické látky. Když je jednou vyzkoušíte, už nikdy nekoupíte toxické spreje nebo vonné aparáty do zásuvek.Navíc, pokud trpíte astmatem, alergiemi nebo jste pouze nachlazení, citrony vám pomohou snadněji dýchat. Zlepší se vám nejen dýchání, ale i celkově se budete cítit čerství a zregenerování.

Citrony a krása

Kromě vlivu na osvěžení vzduchu a zlepšení dýchání, mají citrony mnohá další využití, například v kosmetice. Můžete je použít například k čištění pokožky, léčbě akné či tmavých skvrn na pokožce. Stačí, když překrojíme citron na poloviny a potřeme si jím postižená místa.

Citron změkčí a zesvětlí tmavá nebo ztluštělá místa a udělá vaši pokožku zářivější. Dokáže také zesvětlit nehty, osvěžit dech a odstranit svědění chodidel. Pokud jste náhodou citliví na citron, místo přímé aplikace můžete z něj nejprve vymačkat šťávu, rozředit ji ve vodě a teprve potom aplikovat na pokožku.

Citrony a zdraví

Citronová šťáva je výborný přírodní lék na množství zdravotních problémů.

Využít ji můžete například pro léčbu:

  • artritidy
  • revmatu
  • špatného trávení
  • ledvinových kamenů

Pokud budete pít citrónovou šťávu zředěnou s vodou každé ráno, efektivně zbavíte tělo nahromaděných toxinů. V minulosti se citrony používaly dokonce k léčbě malárie a cholery kvůli jejich schopnosti čistit krev.

Ze všeho citrusového ovoce jsou citrony zřejmě tím nejužitečnějším. Jsou plné látek jako vitamín C, pektin, antioxidanty, vitamíny skupiny B, vápník a draslík. Dokáží účinně posilovat váš imunitní systém, předcházet infekcím a léčit mnohá další onemocnění.

Zdroj: vylectese.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *