Pomáháme Nelince. Pětileté holčičce můžeme zlepšit život i na benefiční akci v Sokolově

Pětiletá Nelinka z Toužimi nechodí a je plně závislá na pomoci druhých. Od svého půl roku pravidelně dvakrát týdně rehabilituje v Plzni v Centru na Dvorku, dále podstupuje až čtyřikrát ročně intenzivní rehabilitaci Therasuit v Centru Hájek. Veškeré rehabilitace jsou velmi nákladné, rodina musí navíc řešit dojíždění k lékařům, na jednotlivé výkony i do lázní. Pomoci zaplatit Nelince rehabilitace i ostatní náklady má Benefiční den Nadačního fondu Františka Štěpánka, který se uskuteční v Alfa Klubu v Sokolově 24. února. O příběhu Nelinky jsme už v Českém pohledu informovali.

Skvělý hudební zážitek a možnost přispět na dobrou věc nabídne Benefiční den Nadačního fondu Františka Štěpánka, který nese podtitul „Pomáháme Nelince“. Účastníci se mohou těšit na taneční skupinu Beat Generation, slam poetry v podání MC Matheuse nebo na program sokolovské pobočky Denního centra Mateřídouška. Vystoupí žáci ZUŠ Sokolov, zpěvačka Lucie Večeřová, která zpívala s takovými interprety, jakými jsou Dasha nebo David Deyl. Fanoušci zpěváka Jaroslava Oláha si mohou společně zazpívat jeho hity z alba, které pokřtil před Vánoci v Sokolově, pražský křest pak proběhne v druhém únorovém týdnu v Rock Café. A chybět nebude ani tombola.

„Je to v podstatě první samostatná akce našeho nadačního fondu, která má jeden zásadní cíl, přispět Nelince z Toužimi, která se narodila s vážným postižením a potřebuje speciální zdravotní péči, rehabilitace a terapii. Tahle pětiletá bojovnice si rozhodně zaslouží naši pozornost a pomoc. Program benefičního dne jsme sestavili tak, aby oslovil široké publikum, a jsme moc rádi, že se v něm představí i naše partnerské centrum Mateřídouška,“ vysvětlila Barbora Štěpánková ze správní rady nadačního fondu.
Vstupné na akci bude činit 150 korun, i s možností vyhrát v tombole pak bude vstupné 250 korun.

Celý výtěžek půjde právě na pomoc Nelince, která se narodila s dětskou mozkovou obrnou a dalšími nemocemi. Nelinka nechodí a je plně závislá na pomoci druhých. Vybrané finance budou rodinou použity pro cestovní náklady, rehabilitační pomůcky a další nezbytné věci, které Nelince usnadní život.

Zdroj: SUAS Group a.s., foto NFFŠ

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *