Mariánské Lázně mají šanci být jedním z nejvýznamnějších lázeňských míst na světě

Mariánské Lázně jsou na prahu získání prestižního statusu “Klimatické Lázně” s nejvyšší úrovní klimatické kvality. O získání statusu se město snaží od roku 2021, kdy proces inicioval pirátský starosta Martin Kalina. Po dvou letech intenzivní práce je návrh připraven k předložení Českému inspektorátu lázní a zřídel. Výhled na úspěšný výsledek je více než dobrý.

“Z celého vývoje procesu mám obrovskou radost. Veškerá měření ukázala, že Mariánské Lázně mezi klimatické lázně opravdu patří a naše dvouletá práce se blíží ke zdárnému konci,” komentuje výsledky bývalý starosta Mariánských Lázní Martin Kalina.

Kvalita klimatu v Mariánských Lázních patří mezi nejvyšší a je srovnatelná se všemi současnými klimatickými lázněmi v České republice. Mariánské Lázně se stanou držitelem čtvrtého léčebného přírodního zdroje, což je v oblasti lázní unikátní.

“Významný pozitivní efekt to bude mít pro celý region. Příležitosti pro rozvíjení lázeňství se rozšíří i na další podnikající subjekty, které dosud neměly přístup k léčivým přírodním zdrojům. Tím se otevřou nové perspektivy pro ekonomický růst, zaměstnanost a investice v oblasti lázeňského turismu. Mariánské Lázně se stanou ještě atraktivnějším cílem pro návštěvníky z celého světa, a to nejen pro lázeňské procedury, ale i pro jejich unikátní klima a přírodní bohatství,” říká Kalina.

“Mariánské Lázně mají potenciál stát se jedním z nejvýznamnějších lázeňských míst na světě. Získání statutu “Klimatických lázní” by bylo nejen oceněním naší dlouholeté práce na ochraně a rozvoji klimatu, ale také by otevřelo dveře novým možnostem a investicím. Pro místní obyvatele by to znamenalo nové příležitosti a zlepšení kvality života,” dodává.

Zdroj: Piráti Mariánské Lázně, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *