Z Červeného Hrádku do Kyšic po nové cyklostezce. Od víkendu slouží pěším i kolařům

Obnovené cyklotrasy mezi Červeným Hrádkem a Kyšicemi se o víkendu dočkali milovníci cyklo i pěší turistiky. Jde o velmi využívané spojení mezi Plzní a Rokycany. Náklady na opravu zhruba dvoukilometrové cyklotrasy se vyšplhaly na téměř čtyři miliony korun.

Cyklostezka prošla kompletní rekonstrukcí. Byly zpevněny krajnice, kompletně vyčištěn stávající povrch komunikace, spraveny výtluky a byl zde položen nový asfaltový povrch. 2,5 milionu korun poskytl na projekt Plzeňský kraj, další část financovala obec Kyšice a finančně se podílel také čtvrtý plzeňský městský obvod, který zaplatil 958 000 korun.

„My jsme měli velmi jednoduchou pozici, dali jsme necelý milion korun a máme opravenou cyklostezku. To je zásluha především paní starostky Kyšic,“ dodává starosta Městského obvodu Plzeň 4 Tomáš Soukup. „Jsme součástí dobrovolného svazku obcí Horní Berounka – povodí Klabavy a snažíme se o rekonstrukci této cyklotrasy a také o budování navazujících cyklotras. Využíváme k tomu jednak dotace a jednak spolupráci s obcemi, které se také snaží v rámci svých možností o rekonstrukci,“ říká starostka Kyšic Martina Beranová. „Diskutovali jsme s paní starostkou Beranovou o dalších plánech a když jsem se dozvěděl o připravovaném rozšíření sítě cyklostezek v našem okolí, tak mne napadlo, že využijeme chystaného propojení mezi Kyšicemi a Dýšinou a navážeme další cyklostezkou k Červenému Hrádku,“ nastiňuje starosta Tomáš Soukup.

Cyklotrasa mezi Červeným Hrádkem a Kyšicemi je součástí dálkové cyklotrasy č. 3, která vede z Prahy na Ovčí vrch u České Kubice, tedy na hranice s Německem. Na ni poté navazuje cyklotrasa do Řezna. Rekonstrukcí prošel také jeden a půl kilometru dlouhý úsek mezi městem Rokycany a obcí Klabava.

Zdroj: ÚMO Plzeň 4

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *