Pohádky ovčí babičky: Pět příběhů o jednom beránkovi, který je chytřejší než tři vlci dohromady. Českou premiéru mají v plzeňské Alfě

V režii kmenového režiséra Divadla ALFA Tomáše Dvořáka se odehrají Pohádky ovčí babičky, které zná většina dospělých i dětí z původní černobílé série večerníčků nebo z pozdější knižní podoby. Českou premiéru budou mít v plzeňské Alfě v pátek 12. prosince v 9:00 hodin a slavnostní večerní premiéra se chystá na pátek 19. prosince v 18:00 hodin.

Televizní cyklus, jehož vypravěčkou byla nenapodobitelná a okouzlující Jiřina Bohdalová, vznikal od roku 1966 (jednotlivé díly mají vročení 1967 a 1968) v režii Václava Bedřicha, který spolu s animátory rozhýbal černobílé kresby Bohumila Šišky. Pohádky ovčí babičky byly poprvé vysílány v roce 1967 a staly se tak vůbec prvním kresleným večerníčkovským seriálem. Seriál měl 13 dílů (kniha obsahuje 7 z nich). „My jsme jich vybrali 5, abychom se dětem (i dříve narozeným) umožnili upomenout se na veselé, dojemné, ale i napínavé příběhy beránka a jeho ovečky, na něž si trvale brousí zuby trojice vlků. A získat těmto postavičkám i nové příznivce,“ říká k nové inscenaci dramaturg Divadla ALFA Pavel Vašíček.

Ovčí babička převypráví v Divadle ALFA pohádky: O chytrém beránkovi, O tom, proč se usmívá měsíček, Jak vlci vykopali sami sobě jámu, Beránek a falešní beránci a O tom velkém vlčím vystřelení. V inscenaci se představí několik typů loutek, jež rozpohybuje šestice herců.

Autorem  výpravy jsou Ivan Nesveda a Dana Raunerová j. h., hudbu  složil Michal Vaniš j. h. a scénář je dílem Pavla Vašíčka.

Hrají: Milan Hajn, Martina Hartmannová, Martin Bartůšek, Marie Mrázková, Radka Mašková, Bohuslav Holý.

Inscenace je určena divákům od 4 let.

Daniela Vítová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *