Počasí lyžaře na sjezdovky netáhne, na Špičáku se přesto jezdí. Dneska tam leje

Ski&Bike Špičák má stále otevřenu cca 1,5 km dlouhou sjezdovku z vrcholu Špičáku v podobě horního úseku jedničky Turistické a dolního dvojky U Zalomeného, 600metrovou rodinnou Spodní Šanci a dětský areál s pohyblivým kobercem před chatou Blaženka. Leží na nich v průměru 40 cm sněhu, ale přírodní sníh mimo tyto tratě již není žádný.

Návštěvnosti během letošních Vánoc nepřálo počasí, často pršelo a nebylo se co divit, že lidem se za těchto podmínek na svahy nechtělo. „Nejvíc u nás v období 23.-26.12. lyžovalo cca 200 lidí za den. V dalších dnech budeme i nadále v provozu od 8,30 do 16 hodin. Od 18,30 se pak koná každý den až do 29.12. večerní lyžování na Spodní Šanci,“ popisuje aktuální podmínky ředitel areálu Vladimír Kasík. V pondělí ho ale pořadatelé zrušili kvůli silnému dešti.

Ve středisku také nadále počítají s tradiční akci pro děti, kdy den před Silvestrem 30.12. 2022 sjíždí po setmění Spodní Šanci s lampiony (proto se zde v tento den nekoná večerní lyžování pro ostatní veřejnost). Silvestrovský sjezd pochodní na nejprudší české sjezdovce Šance, který pořádá zdejší horská služba, je k dnešnímu dni limitován tím, že na ní není sníh, neboť všechen přírodní během oblevy roztál. Konečné resumé, zda se bude konat (případně v jaké podobě) nebo ne, ale ještě nepadlo.

Zdroj: Ski&Bike Špičák, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *