Lyžařská sezóna na Špičáku začíná v pátek 16. prosince. Lákají tam na slevy

Po 267 dnech od konce předchozí sezony  se lyžaři a snowboardisté opět vrátí na sjezdovky největšího lyžařského střediska Plzeňského kraje – Ski&Bike Špičák. Železnorudský areál využil přírodní sněhovou pokrývku a také chladné dny k technickému zasněžování, takže v pátek 16. prosince odstartuje novou lyžařskou sezonu 2022/23.

„S jistotou budeme mít na pátek 16.12. připravenu cca 1,5 kilometru dlouhou sjezdovku v kombinaci horního úseku jedničky Turistické s dojezdem po dvojce U zalomeného. Další tratě budeme otvírat postupně, jak nám to sněhové podmínky a technické zasněžování umožní,“ říká ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

V prvních dnech navíc areál láká lyžaře na výrazné slevy oproti oficiálnímu ceníku aktuální sezony. “Až do odvolání snížíme v úvodu sezony ceny skipasů zakoupených přes náš e-shop o 25 %, v kamenné pokladně pak o 20 %,“ vypočítává V.Kasík. Konkrétně tedy vyjde např. celodenní skipas pro dospělého v e-shopu na 668 korun/v kase na 712 korun (oproti ceníkovým 890 korunám). Děti (7-14 let) na 480/512 korun (oproti 640 korunám) a mládež (15-18 let) na 593/632 oproti 790 korunám. Stejné slevy se vztahují i na celodenní rodinnou jízdenku (dle běžného ceníku stojí 2155 korun pro rodiče a neomezený počet vlastních dětí)

„Samozřejmě chceme lidi přilákat hned na úvod ve větším počtu a slevy taky reflektují dosavadní nabídku sjezdovek,“ dodává k tomu Kasík. Hned od tohoto pátku ale bude otevřena nová půjčovna lyží a dalšího vybavení v prostorách dokončované víceúčelové budovy, kde má též nové prostory i lyžařské škola nebo skiservis. Také již v pátek se otevřou obvyklá místa pro občerstvení, protože restaurace s 250 místy začne sloužit až v létě 2023.

Parkování pro veřejnost zdarma je jako tradičně zajištěno na hlavním areálovém parkovišti (200 míst) s přibližovacím vlekem a na městských Kaskádách (cca 500 míst).Jezdit po celém železnorudském údolí bude také již zdejší městský skibus, na nějž Ski&Bike Špičák finančně přispívá nejvyšší částkou.

Šumavský Ski&Bike Špičák trvale figuruje mezi cenově nejpřijatelnějšími lyžařskými areály v ČR s přepravou vícemístnou lanovkou. Nabízí sportovní sjezdovky v kombinaci s lehčími tratěmi pro rodiny s dětmi (celkem jich má 8,5 km). Oslovuje tak širokou skupinu lyžařů a snowboardistů všech úrovní sjezdového lyžování. Najdete tady pohodové vyžití jak pro začátečníky, tak i lyžařské fajnšmekry. Obecně známou raritou šumavského Špičáku je nejprudší česká sjezdovka – Šance, se sklonem až 100 % (45°). Lyžaři mohou již několik let využívat též společný skipas s železnorudskými středisky Nad Nádražím – Belveder (plus dalších 3,5 km tratí).

Zdroj: SSki&Bike Špičák

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *