Po celý srpen můžete v českobudějovickém Géčku navštívit interaktivní výstavu Poznávej s Igráčkem

Velkou dávku zábavy slibuje interaktivní výstava Poznávej s Igráčkem, která bude 2. srpna zahájena v Nákupním centru Géčko v Českých Budějovicích. U mnohých návštěvníků jistě vyvolá i nemalou nostalgii – Igráček je legendární figurka, která si hlavně v 70. a 80. letech získala srdce mnoha dětí v tehdejším Československu.

Výstava Poznávej s Igráčkem se již konala na několika místech České republiky. Celé rodiny si ji letos užívaly například v Praze, Hradci Králové, Děčíně či Teplicích. Nyní se tedy přesouvá do Českých Budějovic, kde bude k vidění až do konce srpna.

A co vlastně nabízí? „Návštěvníci se mohou těšit na různé hlavolamy, hádanky, ale i zrakové klamy. Výstava je zábavná, ale zároveň i poučná – přináší řadu zajímavostí z mechaniky a historie,“ zmínila Marie Kurzová, ředitelka NC Géčko České Budějovice. Vstupné na výstavu je zdarma.

NC Géčko v posledních týdnech prochází stavebními úpravami, jež v první řadě obsahují přístavbu, díky které dojde ke zvětšení ploch u největších nájemců. První dvě etapy jsou již téměř dokončeny, na třetí etapě, která zahrnuje montáž ocelové konstrukce a střechy, se nyní pracuje. „V této chvíli již mimo jiné probíhají i výstavby nových nájemních jednotek a rekonstrukce toalet,“ dodala Marie Kurzová. Provoz centra není zmíněnými pracemi narušen. Otevření nových prostor je plánováno na polovinu letošního září.

Václav Votruba

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *