Plzeňský kraj vyhlašuje soutěže Zlatý erb 2017 a JuniorErb 2017 o nejlepší webové stránky

Zájemci se mohou hlásit do krajských kol soutěží Zlatý erb 2017 a JuniorErb 2017 a Ceny hejtmana Plzeňského kraje 2017 o nejlepší webové stránky příspěvkové organizace vyhlášených Plzeňským krajem.

 

Soutěže Zlatý erb se mohou zúčastnit obce, města a městské části. Cílem soutěže je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných občanům s využitím elektronických médií, a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech, obcích a krajích ČR.

Kategorie krajského kola soutěže Zlatý erb 2017:

  1. nejlepší webové stránky města
  2. nejlepší webové stránky obce
  3. Smart City a elektronické služby

Přihlášky do Zlatého erbu lze podávat do 3. února 2017. Veškeré informace k soutěži jsou zveřejněny na webu www.zlatyerb.cz.

 

Krajské kolo soutěže JuniorErb 2017 je určeno mladým lidem do 18 let, kteří vytvářejí vlastní webové stránky a internetové projekty pro obce, města, regiony, školy, turistická místa, veřejnou správu apod.

Zapojit se mohou jak jednotlivci, tak týmy (2/3 týmu a přihlašovatel musí být mladší 19 let – datum narození po 28. únoru 1998). Může se jednat i o školní třídy, které vytvářejí podobné projekty v rámci výuky (ročníkové práce apod.). Do soutěže mohou být přihlášeny pouze stránky, elektronické služby a projekty dostupné prostřednictvím internetu. Projekty se musejí týkat následujících oblastí: webové stránky měst, obcí a regionů, podpora turistického ruchu, škola, vzdělávání, volnočasové aktivity, stránky sportovních organizací a spolků, které se podílejí na společenském životě obce (např. místní jednota Sokol) a další projekty související s veřejnou správou (obecní TV).

Přihlášky do soutěže JuniorErb lze podávat prostřednictvím webových stránek sdružení Český zavináč v sekci JuniorErb do 28. února 2017.

 

Sdružení Český zavináč je pro rok 2017 hlavním organizátorem soutěže Zlatý erb i JuniorErb. Obě soutěže jsou organizovány dvoustupňově – v kolech krajských a následně v kole celostátním.

 

Cena hejtmana Plzeňského kraje 2017 o nejlepší webové stránky příspěvkové organizace, kterou organizuje Odbor informatiky Krajského úřadu Plzeňského kraje, je určena organizacím zřizovaným Plzeňským krajem, ale i městy či obcemi. Podmínkou je, že přihlášený subjekt musí mít sídlo na území Plzeňského kraje. Stránky může do soutěže přihlásit sama organizace, její zřizovatel nebo zástupce veřejnosti. V roce 2017 proběhne třetí ročník této soutěže.

Přihlášky do soutěže Cena hejtmana Plzeňského kraje lze podávat do 3. února 2017 prostřednictvím odkazu na portále Plzeňského kraje v článku informujícím o této soutěži (http://www.plzensky-kraj.cz/cs/kategorie/cena-hejtmana).

 

V kategoriích nejlepší webové stránky obce, nejlepší webové stránky města a nejlepší webové stránky zřizované organizace získá vítěz 30 tis. korun, druhý umístěný si odnese 22 tis. korun a třetí pak 16 tis. korun.

V kategorii Smart City a elektronické služby bude finanční ohodnocení spojené s prvním místem 20 tis. korun, s druhým místem 16 tis. korun a pro třetího je určeno 10 tis. korun.

V soutěži JuniorErb si první tři odnesou atraktivní věcné ceny.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *