Plzeňské hejtmanství přišlo s dárkem k dnešnímu Světovému dni sluchu

Od dnešního dne mohou sluchově postižení komunikovat na webu Plzeňského kraje www.plzensky-kraj.cz pomocí unikátní funkce přepisu hovoru „text to speech“. 

Infolinka s online přepisem řeči pro osoby se sluchovým postižením, která je nasazena na webu Plzeňského kraje, je nově rozšířena o unikátní funkci „text to speech“ během hovoru. Tato nová funkce umožňuje využít službu i osobám se zhoršenou srozumitelností řeči či její úplnou ztrátou. Uživatel služby nově může svůj dotaz vepsat do speciálního řádku, dotaz je následně automaticky přečten syntetickým hlasem zaměstnanci úřadu a mluvená reakce úředníka je přepsána profesionálním přepisovatelem do textové podoby.

„Uživatel služby si tedy může vybrat, zda bude komunikovat mluvenou češtinou či psanou formou. Odpověď zaměstnance úřadu mu bude vždy doslovně přepsána profesionálními přepisovateli, kteří dosahují rychlosti přes 500 úhozů za minutu,“ popisuje výhodu nové služby náměstek hejtmanky pro oblast IT, digitalizaci a Centrální nákup Pavel Hais.

Tuto inovaci připravil sociální podnik Transkript online k dnešnímu Světovému dni sluchu na základě zpětné vazby cílové skupiny osob s postižením sluchu. Právě tito lidé se v důsledku ztráty sluchu často potýkají i se zhoršenou srozumitelností mluveného slova.

Zdroj: Plzeňský kraj, ilustrační obrázek Pixabay

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *