Plzeň zdražovat nebude! Nezvýší cenu tepla, vody ani předplatného v MHD

Plzeňská teplárenská rozhodla, že pro rok 2023 nezdraží ceny tepla v Plzni pro domácnosti ani pro firmy. Cena tepla tak zůstane pod hranicí 600 korun za 1GJ a zůstane tak nejlevnější cenou tepla v České republice. Uvedla to dnes mluvčí plzeňské radnice Eva Barborková.

Tento krok si Plzeňská teplárenská může dovolit nejen díky dobrému dlouholetému hospodaření, ale zejména díky tomu, že Plzeňská teplárenská není jakkoliv závislá na dodávkách plynu z Ruska. Jejím zdrojem vytápění je komunální odpad, který se zpracovává ve spalovně v Chotíkově, biomasa v podobě štěpky a zbytek spotřeby doplňuje hnědé uhlí. Plzeňská teplárenská dodává teplo do více jak 54 tisíc plzeňských domácností, což představuje přibližně 163 tisíc obyvatel města z celkového počtu 180 tisíc obyvatel Plzně. Současně dodává teplo i do škol, školek, zařízení sociální péče, zdravotnických zařízení a plzeňských firem. Ani pro ně se cena odebíraného tepla v roce 2023 nezmění.

„Stejně jako teplo nezdraží v Plzni pro rok 2023 ani cena vodného a stočného,” potvrdil primátor města Plzně a předseda představenstva společnosti VODÁRNA PLZEŇ a. s. Pavel Šindelář.

Návrh rozpočtu města, který pro rok 2023 připravuje ekonomický náměstek primátora David Šlouf, již s nulovými nárůsty ceny tepla a vodného a stočného počítá. „Plzeň je silné a ekonomicky zdravé město ve výborné finanční kondici, a proto musí svým občanům v této těžké době pomoci překonat krizový rok 2023. Známe recept, jak občanům města co nejvíce pomoci při růstu cen elektřiny a plynu, které město nemůže ovlivnit. Proto jsme již pro letošní rok rozhodli, že nedojde ke zdražení nájmů městských bytů, nebytových prostor ani předplatného pro městskou hromadnou dopravu. Stejně tak s nulovým růstem těchto nákladů bude počítat i rozpočet na rok 2023. Rozpočet města na rozdíl od rozpočtu domácností toto zatížení zvládne, a to bez omezení investic nebo prodeje městského majetku,“ doplnil ekonomický náměstek primátora David Šlouf.

Zdroj: www.plzen.eu, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *