Plzeň zaplatí mateřinky do půl páté, další prodloužení provozní doby je na obvodech

Město Plzeň  poskytne obvodům peníze na prodloužení provozní doby v  jimi určených mateřských školách pro celý letošní rok. Díky podpoře města tak zůstane zachována možnost rodičů vyzvedávat odpoledne děti i po 16. hodině, kdy město hradí provoz do 16:30, další případné prodloužení provozu je finančně zajištěno obvody. Pokud návrh schválí zastupitelé, dostanou obvody na prodloužení provozní doby celkem 2,411 milionu korun.

„Poprvé jsme takto vyhověly požadavku obvodů v  roce 2016. Zájem o prodloužení provozní doby ve vybraných mateřinkách zůstává, proto chce město v  podpoře pokračovat. Peníze jsou využity z  rezervy našeho odboru školství, mládeže a tělovýchovy,“ uvedla radní pro oblast školství Lucie Kantorová. Na území města Plzně funguje 40 mateřských škol, jež jsou v  kompetenci městských obvodů, prodlouženou provozní dobu má 31 z  nich.

Rozdělení konkrétních částek na jednotlivé školky je v  kompetenci obvodů podle skutečných potřeb mateřských škol. Finanční prostředky mohou být použity pouze na platy a náklady s  nimi související. Spuštění prodloužené provozní doby je plně v  kompetenci ředitelky mateřské školy, musí garantovat plné organizační zajištění a teprve poté může být systém realizován. Rovněž, pokud bude ředitelce školy zajišťující prodloužený provoz známo, že v  konkrétní den nikdo z  rodičů nebude službu využívat, je v  její kompetenci ji v  tento den neposkytnout a nečerpat tak finanční prostředky. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *