Ples města Plzně, na němž vystoupí Karel Gott, bude ve znamení světla – 21. února

http://img.obrazky.cz/?url=829576999ca15fbd

Reprezentační ples města Plzně se letos uskuteční ve znamení světla. Doplní programovou mozaiku projektu Evropské hlavní město kultury 2015, která bude v době jeho konání věnována světelnému umění. Kromě ojedinělých světelných zážitků čeká na návštěvníky plesu videomappingová show a několik originálních tanečních vystoupení. Hlavním hostem večera bude v sobotu 21. února plzeňský rodák Karel Gott.

„Každý rok se snažíme, aby měl městský ples originální atmosféru. Letos jsme se inspirovali jednou z akcí projektu Evropské hlavní město kultury 2015, jež je zaměřena na světlo. Dvoudenní festival se v Plzni letos uskuteční poprvé a představí se na něm špičkoví umělci z České republiky i ze zahraničí. Využili jsme tedy příležitosti a světelné umění předvedeme také v rámci programové linie plesu,“ sděluje Jana Komišová z odboru prezentace a marketingu magistrátu.

Návštěvníci se mohou například těšit na desetiminutové taneční vystoupení Pyroterra se zapojením světelného vybavení včetně efektu umožňujícího zobrazit nejrůznější abstrakce, motivy nebo loga a také na laserovou show, která vytvoří tunel v barvách města a doplní ji tanečnice a emotivní synchronizovaná hudba. „Speciálně pro náš ples vzniká úvodní videomappingové představení, které rozhýbe především strop Velkého sálu Měšťanské besedy a oživí postavy na něm zobrazené. Připomene rovněž desáté výročí od generální rekonstrukce Besedy,“ prozrazuje další část programu Jana Komišová.

Dodavatelem světelných show je společnost Full Capacity zabývající se technologiemi, produkcí interaktivního a audiovizuálního umění, designem a novými trendy v oblasti obnovitelných zdrojů energie. „Jde o renomovanou společnost, jež se v současné době věnuje také přípravě audiovizuální expozice s názvem Laboratoř ticha pro český pavilon na světové výstavě EXPO 2015 v Miláně,“ podotýká Komišová.

Večerem provede moderátor Vladimír Šťovíček a k tanci bude hrát Boom!Band Jiřího Dvořáka. Pětačtyřicetiminutový blok programu bude patřit nejvýznamnějšímu českému zpěvákovi populární hudby a plzeňskému rodákovi Karlu Gottovi. Do Malého sálu je připravena Disco párty. Připomene taneční trendy druhé poloviny 20. století až po současnost.

Prodej vstupenek na 11. ples města bude zahájen 10. února. V ceně od 190 do 490 korun je nabídne Turistické informační centrum města Plzně na náměstí Republiky.

První z reprezentačních plesů města Plzně se konal 23. února 2005 v Měšťanské besedě, jejíž prostory byly krátce předtím po rozsáhlé rekonstrukci znovu otevřeny.

Zdena Kubalová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *