Piráti jsou proti dalšímu vyhazování financí za náplavku. Dejte ty peníze raději živnostníkům na Slovanské, říkají

Plzeňští piráti nesouhlasí s tím, aby vedení města zaplatilo částku 700 tisíc korun za slavnostní otevření Náplavky na Radbuze. Výhrady mají i k celé stavbě, která vznikla bez architektonické soutěže a jen pár metrů od historické budovy Západočeského muzea, kam se vůbec nehodí. Podivná se jim zdá i více než šedesátimilionová investice, kterou město za náplavku už zaplatilo. Piráti o tom informovali novináře na dnešní tiskové konferenci před pondělním zasedáním městského zastupitelstva. Tam o tom chtějí také hovořit.

Je to zbytečné vyhazování peněz, řekl šéf zastupitelského klubu pirátů Pavel Bosák k plánu města vynaložit 700 tisíc korun na otevření náplavky. Peníze by podle něho mohla radnice použít na pomoc živnostníkům na Slovanské třídě, kterým firmy likviduje dlouhotrvající stavba. “Stačilo by jim možná pár tisíc, aby si nemuseli brát půjčky a normálně fungovat, ” uvedl Bosák s tím, že zveřejnění reklamy v Radničních listech živnostníkům moc nepomůže.

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. jackie napsal:

    Souhlasím. Slavnostní otevření je jen pro to, aby to někdo mohl pořádně prodat, tu vytunelovanou investici..

    Za rok si to nevydělá běžný člověk, tak proč by jsme to měli pořád všechno platit, já si tam z kopýtka vyhodit nepůjdu a šampaňské tam taky určitě nedostanu. lol

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *