Šest legendárních „devadesátkových“ kapel vystoupí v Plzni na jednom pódiu

Plzeňská kulturní a kreativní zóna DEPO2015 bude 30. září od 15:00 do brzkých ranních hodin hostit netradiční jednodenní hudební projekt Tenkrát na západě – Devadesátky. Unikátní festival přestaví na jednom pódiu ve velkém sálu bývalé autobusové haly koncerty šesti legendárních plzeňských kapel, které vznikly v porevolučně uvolněném desetiletí. Na hudebních formacích Děda Mládek Illegal Band, Palice, Burma Jones, Semtex, Nastřižené vlasy a Kečup vyrůstá už druhá generace fanoušků. Ti nyní budou mít nejen jedinečnou příležitost spatřit všechny své oblíbence pohromadě během jediné akce, ale i připomenout si atmosféru „devadesátkové“ lokální klubové scény dotvořenou projekcemi či stylovým občerstvením. Akci pořádá podnik lokál U Jirky a Pivovary Bizon Čižice a Beer Factory. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji ve stylu předinternetové éry ve vybraných podnicích v Plzni nebo přímo na místě v DEPO2015. Více informací naleznete na facebookové události.

„Na připravovaném hudební večírku Tenkrát na západě – Devadesátky se představí kapely, které v době svého vzniku byly lídry plzeňské bigbeatové scény a dodnes i po téměř pětadvaceti, třiceti letech si udržely kvalitu a se těší stále velké oblibě. Svůj podíl na tom bezesporu nese právě doba, v níž se hudebníci sešli. Doba nově nabyté svobody a euforie, kdy všechno bylo možné, se propsala do energie a autentičnosti hudebního projevu kapel. Jistě i proto si je nacházejí stále noví fanoušci, a to i v generaci, která se v devadesátých letech teprve narodila.“ Říká organizátor akce, Jiří Vatrs a dodává: „Právě pro připomenutí si neopakovatelné atmosféry 90. let jsme se rozhodli uspořádat tento večer, během něhož se představí všechny plzeňské hudební legendy na jednom pódiu.“

Plzeňská hudební scéna v 90. letech byla líhništěm úspěšných projektů, které se dostaly do celorepublikového povědomí. Kapely sbíraly hudební ceny, lístky na koncerty byly vyprodané, jejich hity opanovaly první příčky hitparád a staly se stálicemi rockových zpěvníků. Písně Samba v kapkách deště od Burma Jones, Slepá nebo Lilie od Kečupu se po několik měsíců držely na předních příčkách nejen českých hudebních žebříčků. Skupina Nastřižené vlasy zvítězila v anketě Zlatý Ambrož a získala i nominaci na Objev roku Grammy. Píseň Mašinka od Semtextu se stala lidovou klasikou stejně jako legendární energické předělávky hitů Ivana Mládka v podání kapely Děda Mládek Illegal Band. S více písničkovějším rázem, než mělo uznávané uskupení Alice, prorazila na hudební scénu na ni navazující Palice.

Mimo koncerty výše zmíněných kapel dokreslí devadesátkovou atmosféru promítání fotografií z jejich archivů. Pro návštěvníky akce bude připraveno také stylové občerstvení. „Na čepu bude jak plzeňská klasika, tak speciály z pořádajících pivovarů Bizon Čižice a Beer Factory. Na gril dokrmujeme pašíka. Zatím má 120 kg,“ usmívá se Vatrs.
Hudební festival Tenkrát na západě – Devadesátky se uskuteční v DEPO2015 30. září 2023. Open gate je v 15.00. První kapela začne hrát od 16.00. Vstupenky lze sehnat na místě nebo v určených místech předprodeje. Více informací naleznete na facebokové události.

Program akce:
15:00 Open gate
16:00 – 17:00 Nastřižené vlasy
17:30 – 18:30 Semtex
19:00 – 20:00 Burma Jones
20:30 – 21:30 Děda Mládek Illegal Band
22:00 – 23:00 Palice
23:30 – 00:30 Kečup

Zdroj: DEPO 2015

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *