Peter Baláž představí v Plzni nový film Koza, v kterém hraje sám sebe

Peter Baláž představí v úterý 17. listopadu v Kině Beseda v Plzni slovensko-český film Koza režiséra Ivana Ostrochovského. Hlavní hrdina Peter Baláž, který hraje ve filmu sám sebe se obou projekcí v 17 i ve 20 hodin osobně zúčastní a s diváky pobeseduje.

Na Berlinále 2015 byl tento hraný dokument přijat do soutěžní sekce Fórum a nominován na Cenu pro nejlepší debut. Na 20. MFF ve Vilniusu zvítězil v sekci New Europe – New Names. Mezinárodní porota udělila filmu také ocenění CICAE Art Cinema Award za nalezení úspěšné cesty, jak zobrazit tragický příběh, se smyslem pro humor a rovnováhou mezi fikcí a tvrdou realitou.

Celovečerní drama nominované Slovenskem na Oscara ironicky převrací oblíbený hollywoodský syžet o sportovci-outsiderovi, který se tvrdým úsilím vypracuje na vrchol. Bývalý boxer Peter Baláž, přezdívaný Koza, už několik let netrénuje. Až nechtěné těhotenství jeho partnerky Miši ho vyburcuje. S pomocí vychytralého manažera Zvonka se rozhodne vydat na turné, aby si tak vydělal nějaké peníze – zatímco Miša chce prostředky použít k zaplacení potratu, Koza touží získat dost na to, aby si mohli potomka nechat…

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *