Památník československých legionářů z přednádraží je nově umístěn u 20. ZŠ na Slovanech

Impozantní památník československých legionářů stál v minulosti na náměstí před budovou hlavního vlakového nádraží Plzeň. Z tohoto místa byl však demontován z důvodu rozsáhlé rekonstrukce nádraží a nové stanoviště nalezl až nyní v prostoru před 20. ZŠ Plzeň v Brojově ulici. Nové osazení pomníku zajistil Magistrát města Plzně na základě žádosti 20. ZŠ. „Těší mě, že se pro památník podařilo nalézt vhodné místo opět u nás na Slovanech. Předškolí 20. ZŠ považuji za reprezentativní prostor, kde bude památka československých legionářů důstojně uctěna,“ uvedl starosta MO Plzeň 2 – Slovany Lumír Aschenbrenner.

Současně s umístěním památníku byly na místě provedeny i nezbytné terénní úpravy. Plocha kolem pomníku je zpevněna velkoformátovými masivními žulovými deskami. Tyto desky jsou původní, které byly dříve použity i před budovou hlavního nádraží. Dále je místo okolo pomníku opatřeno dlažbou ze žulových kostek. Viditelnost pomníku za šera zvýší instalovaná zemní svítidla, která se budou zapínat zároveň s veřejným osvětlením.

Stavbu dále doplňuje vysázená zeleň v podobě záhonu růží a dvou stromů červenolistých javorů. Zeleň podtrhuje charakter místa a opticky ještě více umocňuje dominantu pylonu. (tz)

Foto MO Plzeň 2

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *