Padesát let Porty oslaví i Plzeň. Západočeské oblastní kolo se uskuteční 23. dubna

Legendární festival Porta letos oslaví 50. jubilejní ročník. V boji o slavnou sošku Porty se bude soutěžit v 16 oblastních kolech po celé České republice. Do Západočeského oblastního kola, které proběhne v Plzni 23. dubna 2016, je stále možné se hlásit. I plzeňské kolo se ponese v duchu oslav výročí.

Plzeň je významnou součástí historie hudebního festivalu Porta a v tomto hudebním proudu je i v současnosti stále velmi aktivní. Letošní 50 narozeniny známého hudebního festivalu oslaví i Plzeň prostřednictvím Západočeského oblastního kola. Festival je tradičně soutěžní a zájemci o účast v soutěži se mohou hlásit prostřednictvím internetových stránek festivalu www.porta-festival.cz.

„Západočeské oblastní kolo proběhne v Plzni tradičně v osvědčeném sále Saloonu Roudná v sobotu 23. dubna od 11 hod“, doplňuje důležité informace organizátor oblastního kola Jan Eret. K účasti jsou srdečně zváni všichni písničkáři, country kapely, autoři i interpreti folkové muziky, bluegrassu, trampských písniček, blues, irské muziky, sborového zpívání a dalších příbuzných žánrů.

V oblastních kolech vyberou odborné poroty složené z muzikantů a hudebních odborníků 16 finalistů a 16 semifinalistů, kteří postoupí do Českého národního finále. To se bude konat již po deváté v romantickém Lesním divadle v Řevnicích, a to poslední víkend před prázdninami ve dnech 24. – 26. Června 2016. A nejen to. Vítěz i další interpreti získají spoustu cen, jako například kytary, mikrofony, potřeby pro muzikanty, ale také frekvence v nahrávacím studiu, videoklip, a možnost vystoupit na některém z partnerských festivalů Porty a tedy i na Mezinárodním festivalu Porta v roce 2017. Pro mnoho soutěžících je ale nejvýznamnější především možnost zúčastnit se festivalu a případně i stanout po boku těch, kteří sošku Porty získali v minulosti, jako například Robert Křesťan, Spirituál kvintet, Pavel Žalman Lohonka, Jaroslav Samson Lenk či Epydemye.

„V Plzni letošní program Porty přizpůsobíme především soutěžícím kapelám a písničkářům. Těšit se mohou na podrobné a inspirativní rozhovory s porotou. Navážeme i na v loňském roce úspěšné hudební i textové workshopy“, uzavírá pozvánku k soutěžení Jan Eret.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *