Olivový olej Picual se hodí k mnoha výraznějším specialitám

Dát mu šanci v kuchyni znamená vsadit na správného koně. Preferujete intenzivnější chuť a rádi objevujete nové věci? Gastronomie je pole k tomu jako stvořené, jen mít dostatek fantazie k malým experimentům. Nebo vsadíte na lososa, tuňáka a těstoviny, tedy osvědčenou klasiku nejen ze středomořských restaurací? Můžete se vydat různými cestami, každý víkend se nabízí jeden výlet do světa báječného olivového aroma. Stačí jen otevřít lahvičku a přivonět si, potěšit všechny smysly, ne jenom chuťové pohárky!

Nadmíru zajímavé variace na nedělní stůl

Vyzkoušejte různé kombinace, zjistěte, která vám bude nejvíce vyhovovat. Olivový olej není určen jen pro grilované speciality, ale můžete mu dát příležitost v mnoha dalších oblíbených receptech. Cítíte tu změnu? Přitom někdy stačí jen dvě lžičky oleje, abyste si vychutnali úplně jiný prožitek z variací chutí. Picual ze Španělska zavoní mátou a rajčatovými lístky, zapojí se do nedělního rizota a skvěle dochutí i orestovanou zeleninu. Nechte zazářit všechny barvy, doplňte je tajnou ingrediencí a vychutnejte si život opravdu naplno! Není kam spěchat, dopřejte propečenému masu či salátům ze zeleniny něco navíc. Rajčatová omáčka, houby, plněné lilky, záleží, co je oblíbeným jídlem vašich víkendových hostů. Nebo je zkusíte naopak překvapit a vydáte se cestou drobných experimentů?

Když navštívíte region, jakým je Jaén, nelze vynechat město Úbeda, které zachutná nejen fanouškům historie. Miliony olivovníků a téměř dvě pětiny španělské celonárodní produkce, taková je vizitka vnitrozemského kraje, který je v jižní polovině Pyrenejského poloostrova. Nahlédnout můžete i do chrámu Sacra Capilla del Salvador, jenž byl dokončen v době, kdy Španělé ještě bohatli nad americkým zlatem. Pochutnejte si na mnoha odstínech, extra panenský olivový olej je samozřejmě jedničkou i v Itálii nebo Chorvatsku. Olivum.cz vás jistě přesvědčí o tom, že dobrých nápadů není nikdy dost!

I

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *