Našli jsme svůj styl v péči o tělo i celou domácnost

Zkoušeli jsme doma už spousty přírodních produktových řad. Během let to byly určitě desítky různých vůní, šamponů na vlasy, sprchových gelů, čistících přípravků a svíček. Vždycky nám někdo něco poradil a my to zkoušeli. Striktně jsme se vyhýbali klasických chemických prostředků, protože ty jsou všude kolem nás v takovém rozsahu, že člověku prostě škodí. Doma jsme chtěli prostředky na přírodní bázi. A v jedné chvíli jsme si řekli, že chemii z našeho soukromého prostoru vyhodíme zcela. No, zcela… Tedy aspoň v co největší míře.
Myšlenka to byla dobrá, ale stále to nějak „skřípalo“. Začali jsme zkoušet jednu značku přírodních prostředků za druhou. Z jedné nám vyhovovala mýdla a už ne tolik produkty na údržbu koupelny a sociálního zařízení. Pak jsme objevili vynikající svíčky a přírodní osvěžovače, ale když se vůně spojili s vytřenou podlahou, nebylo to prostě ono. Tlouklo se to navzájem. A i když to všechno bylo přírodní – a z toho jsme měli dobrý pocit – konečný efekt nijak vynikající nebyl.

Nešlo nám o to hrát si na snoby

Na sociálních sítích jsme si vyměňovali zkušenosti s dalšími lidmi, kteří se – stejně jako my – chtěli zbavit závislosti na chemii. Ale nikam dál nás to neposunulo. Zjistili jsme, že se svými názory do diskusí často přispívají lidé, kteří používáním přírodních prostředků chtějí být zajímaví vůči svému okolí a hrát si na snoby. „Házeli“ známými značkami doslova bez ladu a skladu. A byli přesvědčení, čím víc atraktivních značek doma mají (tedy snad), tím víc jsou in. Tudy ale naše cesta nevedla.

Hledali jsme svůj vlastní styl

Šli jsme na to tedy jinak. Pár lidí nás přivedlo na myšlenku začít opravdu hledat dodavatele přírodních produktů, který nabízí co největší sortiment. Tedy vlasovou kosmetiku, péči o tělo, ale i osvěžovače, vůně do záchodu a třeba i svíčky nebo odpuzovače hmyzu. Tedy prostě si udělat vlastní životní styl. A tímhle směrem jsme se pustili. Hned napoprvé jsme samozřejmě na tu „vlastní a jedinou“ značku nenatrefili. Chtělo to zkoušet. A jednou jsme zaslechli Sabon.cz. Otevřeli jsme jeho webové stránky a měli konečně pocit, že takový náš jednotný životní styl jsme našli. Na zkoušku jsme pár produktů objednali, musím přiznat, že byly příjemné, ale že by se to mělo stát naší jedničkou, to zpočátku moc nevypadalo. Svěřili jsme se s tím našim známým, kteří nám Sabon doporučili, a to co se stalo pak, náš názor zcela změnilo. Zeptali se nás, co jsme si o firmě zjistili a my museli přiznat, že vlastně skoro nic…

Příběh dvou přátel nám otevřel oči

Ten večer nám vyprávěli, jak se dva přátelé před víc než dvaceti lety rozhodli, že společně uvaří mýdlo podle staré australské receptury. Sami ho vyzkoušeli a rozdali na vyzkoušení svým známým. A protože mělo úspěch, začali i s dalšími produkty ve stejném stylu. Jejich sortiment na péči o tělo a domov se značně rozšířil a dnes nabízí širokou škálu produktů  v nádherných texturách a vůních. Jejich dílny a studia jsou na 180 místech ve světě a pořád navazují na to původní mýdlo, což je v semitském jazyku sabon.

U nás je teď Sabon doma. Konečně jsme našli styl v péči o sebe i naši domácnost. A své zkušenosti předáváme dál. Nejen mezi své přátele, ale pochlubili jsme se s nimi na sociálních sítích. To jsou právě ty informace, které by se po sítích měly šířit. Nechceme, aby slepě začal někdo nakupovat to, co vyhovuje a voní nám. Ale ať si každý vytvoří vlastní příběh a vlastní styl v péči o své tělo, případně i o celou domácnost.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *