Investiční zlato je receptem na lék proti strachu z inflace

Víc než kdy jindy se teď snažíme ochránit své peníze. Rostoucí inflace a většinou nulové úroky českých bank znamenají, že naše peníze ztrácejí na hodnotě a že si za ně za rok či za dva rozhodně nekoupíme tolik, jako nyní. Dalo by se to popsat i tak, že strašák neovladatelné inflace a znehodnocení peněz obchází české domácnosti.

Většina lidí uvažuje tak, že zachovat hodnotu svých financí jim pomohou  investice do nemovitostí. Ale rozhoupaný trh v době krize nedává jistotu ani téhle komoditě. Nemovitosti, dříve tak oblíbené, už nejsou bezpečnou formou uložení peněz. Navíc uložit finance do nich znamená mít peníze v milionových hodnotách.

Kam má investovat ten, kdo nemá miliony, ale disponuje pouze řádově statisíci korun? Odpověď odborníků – dokonce i makléřů, kteří se donedávna zabývali poradenstvím v oblasti nemovitostí – je jednoznačná: do zlata! Konkrétně do investičního zlata.

Co se pod tímto pojmem skrývá? Investičním zlatem jsou zlaté mince a zlaté slitky nejvyšší ryzosti. Jedná se o odlišný produkt, než je investování do zlata jako komodity na burze. Investiční zlato neztrácí svou kupní sílu, takže prakticky chrání a zajišťuje investované peníze před inflací. Zlatá investiční mince či slitek mají tedy charakter určitého zajištění. V porovnání s pamětními mincemi jsou vhodné i pro investice velkých částek a objemů.

Investiční zlato dováží a prodává specializovaný prodejce sídlící v Obecním domě v Praze. Cena zlatých cihliček je tam vždy aktuální a mění se každý den. Zlato se tam dá nakoupit, ale i prodat. Investiční zlato je navíc osvobozeno od daně z přidané hodnoty. Díky tomu má výraznou konkurenční výhodu i ve srovnání s alternativními investicemi do nemovitostí, diamantů, obrazů či starožitností.

Chcete-li investovat do zlata, zadejte si do vyhledavače slovní spojení „investiční zlato“ a srovnávejte ceny inzerujících firem s prémiovou nabídkou tradičního prodejce na www.zlate-mince.cz.

Takže hádanka, jak to udělat, aby vaše peníze neztrácely na hodnotě, je vlastně zodpovězená. Teď už stačí buď u prodejce v Obecním domě, nebo i v pohodě a v klidu z domova využít bezpečného nakupování investičního zlata. A možná ještě pro připomenutí – poštovné zásilek od vybrané společnosti je zdarma.

I – ilustrační obrázek Pixabay

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *