Novinky Techmanie – tentokrát o výživě a zajímavostech o jídle

S novým školním rokem přichází plzeňské Techmania Science Center s novým celoročním tématem. Tentokrát se zaměří na výživu a zajímavosti související s jídlem. Návštěvníci se již od prvních zářijových dnů mohou zúčastnit vědecké show ÉČKA, která dává nahlédnout do světa potravinových přísad. Od příštího týdne pak do nabídky přibývají programy v laboratořích a dílnách, a to ve variantách pro školy a pro veřejnost.

„Žáci druhého stupně například v naší laboratoři zjistí, co s naším organismem dělá alkohol nebo káva. Středoškoláky zase zveme na exkurzi do jejich vlastních úst,“ říká garantka biologické laboratoře Michaela Černá.  Laboratoř fyziky přispěla k tématu výživy fyzikálními hrátkami v kuchyni. „Nejmladší děti si zkusí postavit vajíčko na špičku, starší si rozsvítí LED diodu s pomocí coly a středoškoláci díky mikrovlnné troubě změří rychlost světla,“ prozrazuje témata fyzikální laboratoře její garant Martin Hrdlička. Laboratoř chemie seznamuje s indikátory kyselosti nebo hledá odpověď na otázku, zda v bonbónu s vitamínem C opravdu tento vitamín je. V dílnách si zase školní skupiny i veřejnost vyrobí z lipového dřeva lžíci.

Do konce roku ještě téma Výživa přinese nový film ve 3D Planetáriu, program na Science On a Sphere a novou interaktivní expozici.

Návštěvní doba v Techmania Science Center se od 1. září vrací opět do režimu školního roku, tedy ve všední dny 8:30 – 17:00, v sobotu 10:00 – 19:00 a v neděli 10:00 – 18:00 hodin.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *