Nik West, spoluhráčka od Prince a největší talent funkové scény, konečně vystoupí v Čechách. Už za 12 dní v Plzni

Jak zní funk 21. století se budou moci domácí posluchači přesvědčit na koncertě jedné z nejtalentovanějších baskytaristek světa Nik West, která zahraje v České republice vůbec poprvé. V rámci letošního evropského turné, které čítá čtyřicet zastávek, přivítá její šestičlennou sestavu Měšťanská beseda v Plzni již 1. listopadu 2016. Pro hudební kritiky je Nik West zosobněním novodobého funku a její vystoupení bude jednímz nejzásadnějších letošních koncertních zážitků ve svém žánru. Jako předkapela byl oficiálně potvrzen český hudební projekt Electric Lady.

Teprve 27letá americká zpěvačka, skladatelka a producentka Nik West už svými hudebními výkony dokázala upoutat posluchače napříč žánry a světadíly, odbornou veřejnost i slavná jména světové hudební scény. Byl to Dave Stewart z proslulých Eurythmics, který ji jako jeden z prvních přizval ke společným projektům, obdivuje ji i Steven Tyler z Aerosmith, Lenny Kravitz nebo John Mayer. Zásadní roli v její kariéře měl mentor a zároveň blízký přítel Prince. ,,Naučila jsem se od něj, že mám dělat jenom to, v čem jsem nejlepší. Říkával: ‚Když tě někdo přehraje v tom, co chceš dělat, měla bys zkusit radši něco jiného.‘ Jinými slovy říkal, že Nik West má být prostě nejlepší v tom, co dělá, ať už je to cokoli,” jak uvedla Nik West v rozhovoru pro hudební portál musicweb.cz.

Pro hudební kritiky je Nik West s jejím nasazením a vyhlášeným „groove“ zosobněním novodobého funku.  Její koncert je považován za jeden z nejzásadnějších letošních hudebních zážitků ve svém žánru a rozhodně půjdeo mimořádnou show pro fanoušky. Ti z nich, kteří se nespokojí pouze s vystoupením, mohou poznat Nik s kapelou a zakusit atmosféru příprav před koncertem formou VIP vstupu do zákulisí, který je dostupný na oficiálních stránkách interpretky (http://nikwestbass.storenvy.com/products/14666823-vip-backstage-pass).

Do rytmu rocku a funky návštěvníky ještě před vystoupením Nik West naladí hudební projekt Electric Lady, který byl oficiálně potvrzen jako předkapela. Její frontmanka Tereza Hrubanová, která vystupuje
pod uměleckým jménem Tereza Rays, má s americkou umělkyní mnoho společného. „Ona je veliký extrovert a rebel, a to je mi strašně sympatické, mám to úplně stejně,“ svěřila se Hrubanová.

Nik West vydala své zatím jediné studiové album „Just In The Nik of Time“ (2011), v němž mísí R&B, funk a neo soul. Princův rukopis, ale rovněž funk staré školy jsou v Nik zakořeněné, a i když po čtyřech letech od jejího debutu přišlo zvukově odlišné a rockově laděné EP „Say Somethin“ (2015), je funk nadále středobodem v jejím hudebním vývoji, který na jaře roku 2017 přinese druhou očekávanou desku.  Na albu lze očekávat řadu hostů
a jedním z prvních má být dle vyjádření samotné Nik také nositelka Grammy, soulová a R&B zpěvačka, skladatelka a producentka Macy Gray.

Vstupenky na koncert 1. listopadu 2016 od 19:30 hod. v Měšťanské besedě v ceně 540 Kč jsou v prodeji na www.mestanska-beseda.cz a v dalších obvyklých předprodejích.
Biografie Nik West

Americká zpěvačka, baskytarista, skladatelka a producentka si během krátké doby získala pozornost médiía věhlas napříč hudebním spektrem. Nik pochází z muzikantské rodiny z Phoenixu v Arizoně, kde se pod dohledem svého otce od třinácti let učila původně hře na kytaru. Až na střední škole propadla kouzlu čtyř strun a definitivně zakotvila u baskytary po poslechu písně Michaela Jacksona „Wanna Be Startin’ Somethin’“. Při práci na svém debutovém albu „Just In The Nik Of Time“ poznala Davea Stewarta, který se zamiloval do jejího hlasu a přizval ji ke spolupráci na několika studiových projektech včetně koncertů. Sám ji označil jako „Lennyho Kravitze v sukních“. Jako vyhledávaná hráčka nahrávala nebo se sešla na jednom pódiu s Marcusem Millerem, Orianthi, Johnem Blackwellem (Prince, TNPG), s nímž střídavě vystupuje nadále, a neunikla pozornosti Lennyho Kravitze. Kromě uměleckých úspěchů přitahují její hráčské schopnosti pozornost světových hudebních značek jako Warwick, Roland nebo Fender, jejíž tváří se stala pro novou řadu baskytar „Dimension Bass“, na jejichž vývoji se podílela a s nimiž výrobce přišel na trh v roce 2013.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *