Nejlepší stavby Plzeňského kraje jsou k vidění v  Dobřanech. Město dostalo Čestné uznání za obnovu sportovního areálu

hdr

Výstava děl, která se letos účastnila soutěže Stavba roku Plzeňského kraje, je ode dneška instalována v  Dobřanech. V  prostorách zdravotního střediska jsou vystaveny fotografie všech 32 přihlášených staveb. Návštěvníci se tu dozvědí i jejich hodnocení od odborné poroty a uvidí, které ze staveb byly oceněny. Město Dobřany získalo letos od poroty Čestné uznání za obnovu sportovního areálu. Také vloni byly Dobřany oceněny za rekonstrukci sportoviště, když byly nominovány na titul Stavba roku Plzeňského kraje za revitalizovaný areál fotbalového klubu.

Až do 1. prosince jsou v  prostorách zdravotního střediska v Dobřanech vystaveny fotografie staveb, které se letos ucházely o titul Stavba roku Plzeňského kraje. Z  32 stavebních děl jich bylo 20 nominováno na titul Stavba roku Plzeňského kraje a z  toho tři byly vítězným titulem oceněny. Dalších deset staveb získalo v  soutěži další ceny.

Město Dobřany bylo již druhým rokem po sobě oceněno za počiny v  kategorii sportovních a volnočasových staveb. V  loňském roce byla na titul Stavba roku Plzeňského kraje nominována revitalizace areálu fotbalového klubu a letos udělila odborná porota Čestné uznání sportovnímu areálu v  Dobřanech. Ocenila komplexní rekonstrukci, která nyní umožňuje všestranné využití, a také ojedinělou a konstrukčně výraznou stavbu hokejbalového sportoviště, která elegantně vymezuje hranici areálu vůči okolní zástavbě. „Čestné uznání stavba dostala za kvalitní architektonický návrh i provedení sportovního areálu, zejména pak zastřešeného hokejbalového stadionu,“ vysvětlil předseda odborné poroty soutěže Stavba roku Plzeňského kraje Miloslav Michalec.

„Jsme rádi, že poprvé získala stavba přihlášená městem čestné uznání v  hlavní kategorii. Věříme, že porota ocenila přístup k  celé lokalitě, otevřenost areálu i to, že byl plánovaný dlouho a vyjádřit se mohli všichni budoucí uživatelé. Vítaným bonusem je i to, že vznikla uliční čára pro hlavní tepnu, která spojuje centrum s  nádražím,“ řekl starosta města Dobřany Martin Sobotka.

Také plzeňské sportoviště bylo oceněno v  letošní soutěži Stavba roku Plzeňského kraje. Další Čestné uznání odborné poroty si odnesla dostavba víceúčelové sportovní haly v  Plzni na Slovanech. Porota kladně ohodnotila přehledné dispoziční řešení stavby a barevné pojetí fasády, ale také vybavení stavby moderními technickými a technologickými prvky, např. teleskopickou tribunu nebo opětovné využívání dešťové vody. „Jde o zdařilý návrh moderní sportovní stavby s  velkoryse pojatým zázemím pro sportovce,“ uvedl předseda poroty Miloslav Michalec.

„Práce na projektu byla velmi příjemná, neboť se u této stavby sešla dobrá „parta“ lidí a spolupracovníků jak při přípravě projektu, tak při samotné stavbě. A tím myslím jak zástupce investora, provozovatele, projektantů, tak stavební firmy,“ prozradil autor architektonického návrhu Daniel Němeček, jednatel společnosti AS Projekt. „Pro mne osobně je to jeden z  těch projektů, kdy na jednu stranu máte radost, že se zhmotňují myšlenky několika posledních let a na druhou stanu vás mrzí, že už bude konec stavby. A ta naše radost a hravost je na výsledku dobře vidět.“

Další a zároveň poslední zastávkou putovní výstavy k  soutěži Stavba roku Plzeňského kraje bude Hlavní vlakové nádraží v  Plzni.

Zdroj: Stavba roku PK

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *