Hokejoví fanoušci děkovali plzeňským neonatologům

Rodičům Vrbovým se v roce 2023 narodili předčasně dva kluci Patrik a Matěj, a protože měli zůstat u maminky v bříšku ještě několik týdnů, museli se o ně postarat lékaři Neonatologického oddělení FN Plzeň. A že se postarali dobře je na dětech vidět, oběma se daří a mají se čile k světu.

Rodiče obou chlapečků, skalní fanoušci plzeňského hokejového týmu HC Škoda, se rozhodli nejen lékařům, ale i sestrám Neonatologického oddělení poděkovat. Desítky fanoušků i samotní hokejisté spojili síly a věnovali oddělení 70 tisíc korun. Finance poputují na nákup vybavení, které předčasně narozeným miminkám pomáhá jejich nesnadný životní start ulehčit.

Zdroj: FN Plzeň – na snímku zleva: vrchní sestra Neonatologického oddělení (NEON) Bc. Alexandra Mentlová, staniční sestra NEON JIRP Bc. Jitka Výšková, DiS., tatínek Alois Vrba, primář NEON doc. MUDr. Jiří Dort, Ph.D., jeden z hlavních kotelníků a organizátorů celé sbírky Martin Kubík, dětská sestra Kateřina Martínková, DiS., maminka Klára Vrbová a vedoucí lékař NEON JIRP MUDr. Martin Matas.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *