Těšíte se na prázdniny? V plzeňské zoo začínají už tuto sobotu!

Skutečný konec školního roku je spojen až s  posledním červnovým dnem. V  Zoologické a botanické zahradě města Plzně se však děti rozloučí se školou již v  sobotu 26. června. Od 10 do 17 hod. tu bude pro děti, ale i jejich rodiče, připraven pod názvem “Adie školo, hurá na prázdniny” pestrý soutěžní program o tradiční sladké a chladivé ceny jednoho z  předních výrobců zmrzlin. Oblíbená naučná stezka, v  letošním roce vzhledem k  protikoronavirovým opatřením první, nabídne malou ochutnávku z  prázdninového kotlíku.

Kdo chce pojmout sobotní návštěvu zoologické a botanické zahrady ekologicky, ten může využít každoroční akce “S vysloužilci do zoo”. Od 9 do 17 hod. bude možné před oběma pokladnami směnit menší odložený elektrospotřebič (rychlovarnou konvici, fén atp.) za dětskou vstupenku k okamžitému použití.  Ale pozor: Nabídka platí pro prvních 100 spotřebičů a nevztahuje se na DinoPark.
V  sobotu 26. června se uskuteční v pravěké osadě za statkem Lüftnerka rovněž první letošní Den pravěkých technologií. Členové spolku Oživená prehistorie návštěvníkům názorně předvádějí a vysvětlují, jak si člověk v pravěku a starověku obstarával obživu a nástroje. K některým aktivitám je možné se i přidat a vyzkoušet si je vlastníma rukama.

Návštěva letní Zoologické a botanické zahrady města Plzně může být pro rodiny s  dětmi současně startem do Prázdninové štafety – velkého dvouměsíčního putování po turistických zajímavostech Plzeňského kraje. Stačí navštívit 15 z  50 uvedených štafetových zastavení, vyfotografovat se na nich a snímky zaslat elektronicky pořadatelům. A těšit se na ceny jako je rodinný zahraniční zájezd, či pohled na Plzeňsko z  letadla. Vše potřebné se dozvíte na http://stafeta.plzensky-kraj.cz/.

Zdroj: Zoologická a botanická zahrada města Plzně

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *