Nahlédnutí za oponu je vždycky zajímavé. V sobotu večer máme šanci nakouknou do zákulisí Velkého i Nového divadla

Noc divadel, které se DJKT účastní již popáté, nabídne v sobotu 17.  listopadu  2018 od 18.00 v  Novém divadle a od 21.30 ve Velkém divadle všem zájemcům o  netradiční zážitky výjimečný program. Tentokrát bude mít každý návštěvník možnost odhalit tajemství divadelních technologií a za asistence odborníků z  umělecko-technického provozu zjistit, jak fungují světla, točna, jak pracují zvukaři či osvětlovači. Oproti minulým ročníkům nejsou návštěvníci vázaní na určitou hodinu, ale mohou si sami zvolit, kdy divadlo navštíví a mohou se zdržet podle svého uvážení   až do půlnoci, kdy program v  obou budovách končí.

Noc divadel je celoevropský projekt založený roku 2008 a je vystavěn na stejném principu jako Noc muzeí či Noc kostelů. Jeho cílem je představit divadla a divadelní soubory v jiné formě, než na jakou jsou diváci zvyklí, a v  době, kdy už bývají divadelní budovy prázdné a klidné. Česká republika se poprvé Noci divadel účastnila v  roce 2013, zapojilo se do ní 80 profesionálních i amatérských divadelních souborů a přišlo více než 40 000 návštěvníků. Letos se koná šestý ročník a  koordinátorem pro Českou republiku je Institut umění – Divadelní ústav.

Vstupenky k  zakoupení na místě nebo v pokladně předprodeje DJKT za cenu 100 Kč, pro děti za zvýhodněné vstupné  v ceně 50 Kč. Každý návštěvník s  platnou vstupenkou za plnou cenu obdrží od DJKT malou pozornost.  (md)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *