Na neděli 8. května chystá Plzeň ukázky vojenské historické techniky

Zrušením bitvy, která se měla uskutečnit v prostoru u řeky Radbuzy, veřejnost nepřijde o podívanou na vojenskou historickou techniku v akci. Město Plzeň připravilo ve spolupráci s klubem vojenské historie 16th obrněné divize a vojenského muzea Pavla Rogla na neděli 8. května do areálu DEPO2015 dynamické ukázky americké techniky, jež měla být v bitvě nasazena.

Návštěvníci ji uvidí na parkovišti v DEPO2015 od 11 do 13 hodin, v termínu původně plánované bitvy, na programu jsou ukázky zbraní i techniky v pohybu, přehlídka bude komentovaná. DEPO2015 navíc nabídne doprovodný kulturní program a občerstvení v americkém stylu v rámci festivalu pouličního jídla American Street Food Market, slavnosti poté pokračují na náměstí Republiky.  

„Vojenská historická technika samozřejmě bude po celé tři dny Slavností svobody k vidění v dobových vojenských kempech v Proluce a za OC Plzeň Plaza, na parkovišti v DEPO2015 v neděli ale budou vozidla v pohybu, lidé se dozvědí, o jaký typ vozu se jedná, zazní řada technických zajímavostí,“ přiblížila Jana Komišová, vedoucí Odboru prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně, který má program Slavností svobody 2016 na starost. K dispozici budou americká historická vojenská vozidla, jako jsou lehký obrněný automobil M8 Grayhound, polopásové obrněné transportéry Halftracky M2 a M3, vozidla Diamond T981 a GMC, jeepy, dodge, Harley-Davidson WLA, tahač Ward laFrance či přívěs BenHur a další. Více informací na http://www.16thad.cz/nase-technika/.

Z DEPO2015 mohou lidé po skončení ukázek zamířit na náměstí Republiky, kde od 13 hodin pokračuje bohatý kulturní program. Ve 13:30 hodin začne přehlídka dobové módy a vojenských uniforem z května 1945, ve 14:40 hodin se uskuteční výsadek nad Plzní neboli seskok parašutistů na náměstí a následovat bude hudební program v podání Orchestru Václava Marka s hostem Ondřejem Rumlem od 15:30 hodin, swingové vokální trio Hot Sisters od 17 hodin a od 19 hodin se představí Zuzana Stírská s Fine Gospel Time.

V souvislosti s nedělním programem město Plzeň registruje iniciativy některých subjektů zorganizovat za plného provozu průjezd skupiny vojenských historických vozidel po Klatovské třídě. Město Plzeň není organizátorem nedělního průjezdu a nepodílí se na jeho zajištění. Organizátorům této akce i dalších neoficiálních akcí plánovaných na území města Plzně v době od 5. do 8. května doporučuje Magistrát města Plzně, aby s ohledem na zajištění bezpečnosti občanů i samotných účastníků skupiny dbali a dodržovali veřejný pořádek, obstarali si dle zaměření akce příslušná povolení, a to nejen ve vztahu k zákonu o provozu na pozemních komunikacích, ale například i ve vztahu k zákonu o střelných zbraních a střelivu a dbali pokynů Policie ČR a Městské policie Plzeň.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *