Na jednom pódiu se ve středu sejdou zpěváci, kteří se běžně nepotkávají

  • Na udělování hudebních cen Plzeňský Orfeus a Plzeňský Orfeus junior navazuje koncert nazvaný stylově Setkání generací. Představují se na něm laureáti jednoho hudebního oboru vždy se zkušenějším či chcete-li známějším kolegou. Posluchači tak měli možnost poznat laureáty v oboru housle s Jaroslavem Svěceným, klavír s Ivanem Klánským a akordeon s Jytte von Rüden.

Letos je vybrán pro koncert obor zpěv. Roli hlavního hosta, který byl ale i jedním z prvních laureátů Plzeňského Orfea v roce 2004 (spolu s Jarmilou Vlachovou a Štěpánem Pražákem), přijal Aleš Briscein (na snímku). Spolu s ním uslyší posluchači i Dominiku Kopeckou, Adélu Skočilovou, Jana Frause či Kryštofa Kohouta. Na klavír doprovodí Eva Vimrová. Repertoár bude velmi pestrý od opery, přes operetu až po folklor.

“Věříme, že si tento výjimečný koncert, který na jednom pódiu přivítá zpěváky, kteří se běžně nepotkávají, nenecháte ujít,” zve na Setkání generací výkonná ředitelka Nadace 700 let města Plzně Alena Kozáková.

Setkání generací se uskuteční ve středu 1. listopadu od 19:00 hodin v Domě hudby v Plzni, Husova ulice. Vstupenky je možné koupit na místě před koncertem.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *