Na Finále Plzeň to žije! Celkem na návštěvníky čeká víc než stovka snímků

O premiérovou projekci 29. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se postaral film Ani ve snu!, který reprezentoval Českou republiku na Berlinále.

Finále Plzeň, které celkem uvede více než sto snímků české, slovenské i zahraniční produkce, je soutěžní přehlídkou českých a slovenských filmů uvedených do kin v předchozím roce. Letos se o titul Zlatého ledňáčka, který bude předán na galavečeru 21. dubna, utká 37 projekcí ve třech kategoriích: celovečerní hraný nebo animovaný film, dokument a televizní tvorba.

Slavnostního zahájení festivalu se ujala nová ředitelka Eva Veruňková Košařová, jejíž společnost Film Servis Plzeň s.r.o. zvítězila ve výběrovém řízení, které vyhlásilo město Plzeň na nového provozovatele filmového festivalu. Po jejím boku stál programový ředitel Peter Badač a tradiční moderátor Finále Plzeň Jakub Žáček. „Očekávání jsou veliká. Nejen představitelé města, ale i jeho obyvatelé a fanouškové Finále od nás očekávají zachování a další rozvíjení této tradiční a prestižní kulturní akce. Věřím, že se nám to, nejen díky kvalitním snímkům v soutěži i mimo ni, ale také díky pestrému doprovodnému programu v DEPO2015 a Korandově sboru, opravdu podaří,“ uvedla po skončení zahajovací projekce Eva Veruňková Košařová.

 

Ani ve snu! – film režiséra Petra Oukropce, který byl uveden v předpremiéře na filmovém festivalu v Berlíně – se nově promítal na zahájení Finále Plzeň ve dvou sálech plzeňské Měšťanské besedy – ve Velkém sále a Kinosále. Film uvedla delegace složená z režiséra, herečky Barbory Štikarové a herce Tomana Rychtery.

 

V pátek a v sobotu se návštěvníci Finále Plzeň mohli v Měšťanské besedě potkat kromě zmíněné delegace také např. s producentem seriálu Simpsonovi a filmu Doba ledová Mikem Reisem, herečkami Terezou Voříškovou, Janou Plodkovou, Denisou Pfauserovou, Eliškou Křenkovou, herci Stanislavem Majerem, Matějem Hádkem, Václavem Neužilem, Ondřejem Pavelkou, komikem Lukášem Pavláskem, režiséry Jiřím Strachem, Radimem Špačkem, Vojtou Kotkem, Filipem Renčem, Irenou Pavláskovou a dalšími.

 

V neděli a v pondělí přislíbili na Finále Plzeň účast např. Alena Mihulová (Domácí péče), Hana Třeštíková (Zkáza krásou, Mallory), režisér Matěj Mináč a fotografka Zuzana Mináčová (Očima fotografky), Dominik Landsman (Deníček moderního fotra), Ben Cristovao (projekce pro školy Seznam se bezpečně! 3), duo Kieslowski, Alexej Pyško (oba díly Gangster Ka), Filip Remunda, Petr Malásek a Dana Morávková (Muzikál, aneb cesty ke štěstí) a mnoho dalších.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *