Modelářský svět, BLIK BLIK, pletení pomlázky… Kam v březnu s dětmi v Plzni a okolí

S příchodem jara a teplejších dní je program akcí pro děti v Plzni nabitý. Velkolepou akcí měsíce března, na kterou se všichni těší je bezpochyby festival světla BLIK BLIK. Visit Plzeň má pro vás ale i další tipy na hravé výstavy, sportovní akce i festival jídla. V článku také najdete, co podniknout o velikonočním víkendu.

Modelářský svět (16. – 17. března 2024)

Milovníci stavebnic se mohou vydat do střediska volného času Radovánek na Modelářský svět. Na akci budou ke shlédnutí stovky modelů hradů, zámků, staveb, letadel z papíru i plastu. Novou kategorií zde budou ostatní modely dřevěné, kovové, Lego a další. Celou akci bude doprovázet i aktivní program pro všechny příchozí. Chybět nebudou ani modelářské dílny se stavebnicemi COBI a MERKUR. Modelářská výstava se bude konat v sobotu od 9 do 17 hodin a v neděli od 9 do 16 hodin

Velikonoční trhy (21. března – 1. dubna 2024)

Přelom března a dubna je časem, kdy můžete na náměstí Republiky opět navštívit Velikonoční trhy. Kromě tradičních pochutin, jako je velikonoční nádivka, medovina anebo klobásy a sýry, koupíte i malované kraslice nebo ručně pletené pomlázky plné pentlí. Chybět nebudou ani ukázky tradičních řemesel a lidových tradic. Děti se naučí, jak se plete pomlázka nebo malují kraslice, jak se vyrábí svíčky a uvidí jak kovář tvoří svá umělecká díla.

Vítání jara v Semlerově rezidenci (21. března 2024)

Semlerova rezidence láká na kreativní tvůrčí workshop spojený s velikonočním jarmarkem. Od 16 hodin se můžete s dětmi zúčastnit dílniček s tematikou velikonočních zvyků. Vstup je volný a platí se symbolický poplatek jen za materiál na výrobky.

BLIK BLIK festival světla (22. – 23. března 2024)

Jeden z největších festivalů světla v České republice se po roce vrací do Plzně. Na celkem 16 zastávkách předvedou umělci z celého světa světelné exponáty, laserové show a různá interaktivní stanoviště. Festival začíná v 19 hodin a končí o půlnoci. Většina stanovišť je zdarma, placené jsou pouze expozice v DEPO2015 a děti do 5 let mají vstup zdarma. Trasu Blik Bliku zvládnete projet i s kočárkem.

Noc s Andersenem v ZOO (22. března)

Děti od 8 do 14 let mohou zažít jedinečný zážitek a přespat přímo v zoo na Statku Lüftnerka. V 17 hodin se vydají na prohlídku zoo a poté je čeká čtení z knížek, kvíz, soutěž a podvečerní filmové dobrodružství. S sebou je nutné mít spacák, karimatku a věci na spaní. Místo je nutné předem rezervovat.

Jeden svět dětem (22. – 28. března 2024)

Filmový festival o lidskoprávních tématech opět míří do Moving Station a nabídne několik promítání vhodných i pro děti.

Čisté zuby nebolí (24. března 2024)

Na prevenci vzniku zubního kazu a na správné čištění zubů se zaměří akce s názvem Čisté zuby nebolí, která se uskuteční v DEPO2015. Na šesti stanovištích se hravou soutěžní formou děti seznámí s tím, jak vzniká zubní kaz a jak mu předejít, ať už správným čištěním zubů, nebo správnou stravou.

Noční běh pro Světlušku (26. března 2024)

Běžci s čelovkami opět rozsvítí Plzeň na dalším ročníku Nočního běhu pro Světlušku, projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým. Letos se bude startovat v Plzeňském Prazdroji ve 21 hodin, registrovat se můžete již od 19 hodin. S koupí startovného získá každý účastník sportovní vak v kombinaci buď s čepicí, nebo čelovkou. Pro děti je připravena trať o délce 3,3 km.

Velikonoce ve Farmaparku u Toma (29. března – 1. dubna 2024)

Vyrazte proto s celou rodinou na oslavu jara do Farmaparku v Ledcích a užijte si prodloužený velikonoční víkend plný nejrůznějších aktivit. Těšit se můžete třeba na zábavnou velikonoční stezku, jejíž součástí bude hledání vajíček, které zde schoval ušatý maskot svátků jara. Do velikonočně vyzdobeného areálu Farmaparku u Toma můžete vzít své čtyřnohé mazlíčky a ve vybraných časech se můžete zúčastnit i komentovaných krmení.

Velikonoční trhy na zámku v Křimicích (29. března 2024)

Velikonoční tržiště v Plzni-Křimicích se návštěvníkům otevře od 13 do 17 hodin. Navíc bude možné si vždy od půl projít interiéry zdejšího zámku s paní Elizabeth Lobkowicz. Děti jistě potěší mašinka přímo v areálu, v němž zahraje i živá hudba.

Velikonoční jarmark na zámku Kozel (31. března – 1. dubna 2024)

Jaro se právě probouzí i na zámku Kozel, kde se na velikonoční neděli a pondělí od 10 do 18 hodin chystají řemeslné trhy při příležitosti oslav svátků jara. Po oba dny bude připravena také zábava pro celou rodinu. A ty nejmenší určitě potěší možnost projet se na dobovém kolotoči nebo se proběhnout zdejším zámeckým parkem.

Divadelní představení v březnu

S dětmi do divadla? Super nápad! V Plzni je hned několik míst, kde téměř každý den můžete s dětmi zajít na divadelní představení. Konají se dopoledne i odpoledne. Mrkněte na programy jednotlivých divadel:

Zdroj: Visit Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *