Na arciděkanství v Nepomuku se bojuje o šachový titul. Přihlásil se i velmistr

V Nepomuku se na místním arciděkanství rozpoutaly boje ve dvou zavřených turnajích. Začal totiž již třetí ročník Turnaje sv. Jana Nepomuckého! Do letošního ročníku se přihlásil šachový velmistr Jiří Lechtýnský. Ten naši zemi reprezentoval na třech šachových olympiádách a je to v pořadí sedmý velmistr, který si tuto normu v České republice uhrál.

Dále se turnaje účastní dva mezinárodní mistři a jeden mistr Fide. Naše město v turnaji reprezentují Jiří Špiřík a Pavel Flajšman. Nejlépe se zatím daří mistru Fide Gustavu Brejníkovi, který vyhrál první tři kola. Ale ani naši domácí hráči se v turnaji neztrácí. Jiří Špiřík vybojoval po 5,5 hodinách cennou remízu s velmistrem Lechtýnským. Pavel Flajšman uhrál včera večer stejný výsledek po skoro 5 hodinách hry.

Nepomucká radnice zve všechny příznivce šachové hry, aby turnaj navštívili. Hraje se každý den od 16.00h, až do pátku 8. září 2023. V sobotu začíná poslední kolo od 10.00h. O den později bude probíhat turnaj v bleskovém šachu na sále restaurace Sokolovna. Tohoto turnaje se opět zúčastní několik velmistrů i mezinárodních mistrů. Bude to tedy krásná podívaná.

Zdroj: nepomuk.cz (Jiří Lechtýnský je na druhém snímku vlevo)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *