Plzeňská filharmonie jede na festival Richarda Strausse do německého Garmisch-Partenkirchenu

Ve dnech 17. a 18. června 2023 bude koncertním domovem Plzeňské filharmonie prestižní evropský festival Richard Strauss Tage. Posluchačskou lahůdkou je Straussův Macbeth, svita z Růžového kavalíra nebo Čtyři poslední písně v podání kanadské sopranistky Sarah Marie Kramer.

V programu najdeme dále hudbu Gustava Mahlera, Edvarda Griega, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a Roberta Volkmanna. Sobotní večerní koncert a dopolední matiné diriguje francouzský dirigent Rémy Ballot, který byl posledním žákem Sergiu Celibidache, s nímž se setkal ve věku 16 let. Po smrti svého učitele založil v Paříži vlastní orchestr.

Plzeňská filharmonie je žádaná na scénách v České republice i v zahraničí. Orchestr podniká četná zahraniční turné a pravidelně hraje na renomovaných scénách Evropy a USA, jako je Gasteig v Mnichově, Liederhalle ve Stuttgartu, Alte Oper ve Frankfurtu, Brucknerhaus v Linci, Stadthalle ve Vídni, Mercedes- Benz Arena v Berlíně, Tonhalle v Curychu nebo Rudolfinum a O2 Arena v Praze. V srpnu 2017 orchestr poprvé zahrál v novém sále Elbphilharmonie v Hamburku. Plzeňská filharmonie v posledních sezónách vystupovala se známými umělci jako Tai Murray, Pascal Rogé Lilya Zilberstein, Juliane Banse, Sergej Nakarjakov, Anne Queffélec.

Zdroj: Plzeňská filharmonie, ilustrační foto

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *