Nová cyklostezka kolem Vejprnického potoka propojí úseky z Plzně až do Nýřan

Poslední chybějící úsek greenway podél Vejprnického potoka propojí stávající úseky cyklostezek tak, že se cyklisté dostanou po stezce z Plzně až do Nýřan. U stezky s lávkou přes potok vznikne také odpočívka a obnovena bude studánka. Stavba za 9 milionů korun má skončit počátkem letních prázdnin.

„Jsem rád, že jsme konečně mohli zahájit tuto dlouho očekávanou stavbu. Je to poslední úsek greenway podél Vejprnického potoka, která propojí stávající úseky a cyklisty pohodlně dovede až do Nýřan. S jejím dobudováním bude mít Plzeň další cyklovýpadovku, po které by již v létě mohli dojíždět do práce první cyklisté,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

„Nová stezka pro chodce a cyklisty povede převážně po pravém břehu Vejprnického potoka v trase dnešní pěšiny, jen v kratších úsecích se od něj vzdaluje. Poté ho překlene téměř dvanáct metrů dlouhou lávkou,“ popsal vedoucí Úseku veřejné dopravy a cyklodopravy Správy veřejného statku města Plzně (SVSMP) Jan Hakl.

Jde o hodně podmáčené místo se dvěma menšími tůněmi a prameny, proto bude pro stavbu důležité řádné odvodnění. Stavaři si tu navíc musí vybudovat brod, aby se dostali s technikou tam, kam potřebují. Všude, kde to je možné, bude stezka s asfaltovým povrchem ve třímetrové šíři, jen v asi stometrovém úseku, kde se městský pozemek mezi soukromými pozemky zužuje, bude stezka jen dvoumetrová. V jiném úseku vznikne také odpočívka a nově bude upravena studánka.

Nově budovaný 761 metrů dlouhý úsek stezky pro chodce a cyklisty je součástí systému tzv. plzeňských greenways, které  umožňují pohodlný a bezpečný pohyb podél plzeňských potoků a řek, jak pěším, tak cyklistům i jiným uživatelům individuálních prostředků mikromobility. V místech dříve zarostlých náletovými dřevinami teď přibude kromě stezky také deset nových javorů.

Přípravné práce již začaly, samotná stavba začne tento týden, skončit by měla počátkem letních prázdnin. Zhotovitelem je firma ROADFIN STAVBY s.r.o.. Správa veřejného statku města, která pro město tuto stavbu zajišťuje, za ni zaplatí devět milionů korun.

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *