Mirošovské knihovně je 100 let. Oslaví to 18. května odpolednem otevřených dveří s grilováním

Obecní knihovny spolu se školami vždy patřily k důležitým ostrůvkům vzdělanosti na venkově. Ta v Mirošově byla pod názvem Masarykova obecní knihovna založena na počátku roku 1919 a od roku 1991 podtrhuje úvodní tvrzení i faktem, že sídlí v budově bývalé školy. S půjčováním knih se však díky Občanské besedě v Mirošově začalo mnohem dříve, už na konci 19. století. Ke se stoletému výročí se uskuteční 18. května odpoledne otevřených dveří s grilováním.

Masarykovu obecní knihovnu počátkem roku 1919 ustanovily zdejší spolky. Ty také propůjčily první knihy do jejího fondu. Knihovna se 713 výtisky byla slavnostně otevřena 18. května 1919. Obyvatelé Mirošova toužící po vědění si tehdy chodili tiskoviny půjčovat do budovy městského úřadu.

Přesně sto let po slavnostním otevření si toto významné datum v Mirošově připomínáme. Odpoledne otevřených dveřích bude v prostorách knihovny zahájeno ve 14 hodin. Akce je spojena nejen s mluveným slovem významných činovníků a prohlídkou knihovny, jejíž fond dnes čítá přibližně 25 tisíc svazků, ale později i s grilováním za zvuků country. (tz)

Ilustrační foto Městská knihovna Mirošov

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *