Miriam Čížková se vrací na plzeňská pódia. První koncert má už příští čtvrtek v kostele Panny Marie Růžencové

Sopranistka Miriam Čížková se vrací na plzeňská jeviště. Hned příští týden vystoupí na koncertu klasické hudby v kostele Panny Marie Růžencové na Jiráskově náměstí na Slovanech a plánuje další představení v Plzni i v dalších městech České republiky. Prozradit můžeme snad jen recitál na Podzimních hudebních slavnostech na zámku ve Vilémově 14. října či vánoční koncert v Plzni.

Na koncertu klasické hudby v kostele Panny Marie Růžencové ve čtvrtek 10. srpna zazní díla Wolfganga Amadea Mozarta, Charlese Gounoda, Pietra Mascagniho, Roberta Schumanna a Josepha Haydna. Začátek je ve 20 hodin. Mediálním partnerem je i náš Český pohled.

Miriam Čížková studovala zpěv soukromě u Jaroslava Buďárka (Plzeň) a Anny Vršínské (Praha). V letech 1988 – 1992 byla v angažmá v Divadle J. K. Tyla v Plzni. V roce 1991 se zúčastnila Mezinárodního interpretačního semináře v Karlových Varech pod vedením Andreje Kucharského (Mnichov) a Jindřicha Jindráka (Praha). V roce 1996 hostovala v Divadle J. K. Tyla v Plzni v opeře Ludwiga van Beethovena Fidelio v roli Marceliny. V roce 1998 se stala laureátkou prestižní Mezinárodní pěvecké soutěže Franze Lehára v Komárně.

V období 1999-2000 hostovala v operetě Divadla J. K. Tyla v Plzni v roli Hortensie v díle Richarda Heubergera Ples v opeře a v roli Janky v Uherské svatbě Nico Dostála.

V letech 2000 – 2013 působila v cizině – převážně v SRN a ve skandinávských zemích. V této době vystupovala nejen koncertně, ale i v operních představeních Gioacchina  Rossiniho Lazebník sevillský a v roli Královny noci v Kouzelné flétně Wolfganga Amadea Mozarta. Od roku 2016 působí koncertně opět v České republice.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *