Plzeňsko-český slovník, Plzeňský místopis a Plzeňský uličník. Knížky od nakladatelství Starý most vyhrávají…

Trilogie nakladatelství Starý most o plzeňském nářečí, místních jménech a názvech ulic se jmenuje Plzeňsko-český slovník, Plzeňský místopis a Plzeňský uličník. A to byla i správná odpověď na soutěžní otázku týkající se plzeňského nakladatelství Starý most.

Ze správných odpovědí, kterých bylo tentokrát na pět stovek, jsme vybrali Janu Křivánkovou z Přerova, Jiřího Čimeru ze Šťáhlav, Zdenu Nováčkovou z Karlových Varů, Petra Doležala z Plzně a Miroslava Kukana ze Stříbra.

Plzeňské nakladatelství Starý most vzniklo před jednadvaceti lety. Za tu dobu vydalo téměř 150 publikací zaměřených především na re­gio­nální tématiku – knihy historických fotografií a dokumentů, průvodce, kratochvilné čtení pro děti i pro dospělé a reprezentativní fotografické publikace. V roce 2006  nakladatelství  svou činnost rozšířilo i do Bavorska. Tehdy vyšla první z mnoha dalších knih o Šumavě a Bavorském lese.

Nápad založit regionální nakladatelství vznikl po úspěšné výstavě ve škodováckém muzeum s názvem Plzeň v dobách Emila a Karla Škodových na starých fotografiích. První knihu Plzeň 1880–1935 vydal Starý most v listopadu roku 1999 a prodalo se jí přes devět tisíc exemplářů. Obsahovala plzeňské dobové fotografie  z archivu Západočeského muzea z přelomu 19. a 20. století. Nejprodávanějšími tituly se následně staly knihy Plzeňsko-český slovník, vydaný v roce 2017, kterého se prodalo téměř 13 tisíc kusů, a Brdy opět otevřené z roku 2015 s 12 tisíci prodanými výtisky.

Další informace o nakladatelství Starý most a přehled všech vydaných knížek najdete na https://www.starymost.cz/

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *