Ministerskou soutěž Vyfoť projekt vyhrál Václav Křovina z Hrádku u Rokycan

Během letních měsíců probíhal již pátý ročník oblíbené fotografické soutěže Vyfoť projekt. Tu pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj – Národní orgán pro koordinaci. Do soutěže se přihlásilo 121 fotografů. Ve více než 5 000 fotoalbech bylo zhruba 8 500 fotografií. Každé album představovalo některý z projektů podpořený z fondů Evropské unie.

Úkolem soutěžících bylo vyfotit projekty, které byly realizovány nebo podpořeny z evropských fondů. Vyhlášení vítězů a předání cen proběhlo v pátek 2. října přímo v budově Ministerstva pro místní rozvoj na Staroměstském náměstí. Soutěžilo se celkem ve třech kategoriích – Nejtalentovanější fotograf/ka, Nejaktivnější fotograf/ka a Foto Před a po.

„Soutěž ´Vyfoť projekt´ se těší velké oblibě a potěšením sleduji, jak každý rok narůstá počet fotografů i fotografií. Jsme za to moc rádi, neboť je to další střípek do skládačky, ze které se propagace toho, co jsme za evropské peníze pro Českou republiku získali, skládá. Všem letošním výhercům ze srdce blahopřeji,“ řekla na vyhlášení výsledků soutěže Olga Letáčková, náměstkyně pro řízení sekce Národního orgánu pro koordinaci (NOK). „Rozhodně není jednoduché vybrat z takového množství krásných fotografií jen ty tři nejlepší,“ dodala O. Letáčková.

Porotu nejvíce zaujalo fotoalbum Václava Křovina z Hrádku u Rokycan s názvem Nové divadlo Plzeň. Na fotografiích zachytil projekt podpořený v rámci Regionálního operačního programu Jihozápad, který výrazně přispěl k podpoře kultury v Plzeňském kraji. Na druhém místě se umístil Michal Cetkovský, který vyfotil projekt Regenerace Benešovy třídy v Hradci Králové. Tento projekt vznikl díky dotaci Integrovaného operačního programu a jeho realizace zvýšila kvalitu života na zdejším sídlišti. Třetím nejtalentovanějším se stal Martin Kotas a jeho album Rozšíření hornického skanzenu ve Zlatých Horách podpořené z Regionálního operačního programu Střední Morava.

V kategorii Foto Před a po uspěl Radim Fojtík, který originálně zachytil proměnu Slezského vzdělávacího centra v rámci projektu podpořeného z Operačního programu Podnikání a inovace. Druhé místo patří Zdeňku Dvořákovi s albem Modernizace podniku nákupem stroje na přípravu půdy. Tento projekt byl podpořen z programu rozvoje venkova. Pomyslný bronz si odnesl Jan Gavlík z Klobouků u Brna s albem Vybudování objektu chráněného bydlení Mirandie z Regionálního operačního programu Jihovýchod.

Vítězkou v kategorii nejaktivnější fotografka je Nikola Gorylová z Ostravy s 1 406 vyfotografovanými projekty. Druhé místo získala Martina Dlouhá (1068 fotoalb) a třetí Beata Jana Filařová (721 fotoalb).     (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *