Máte zájem o prehistorii? To pak v sobotu nemůžete chybět v plzeňské zoo

V sobotu 17. září se v plzeňské zoo uskuteční letos již poslední Den pravěkých technologií. Zoo srdečně zve jak odborníky, tak laiky se zájmem o prehistorii. Hlavním tahá…kem bude výstava kolegy V. Karla k výročí 20 let jeho studia a praktických zkoušek v oblasti etnografie a archeologie. K vidění bude základní průřez dobou kamennou, od nejstarších období až po neolit. Záměrem je ukázat komplexní pohled na toto období.

První část bude věnována petroarcheologii, tedy surovinám pro výrobu štípané a broušené industrie. Dále budou představeny kamenné a kostěné nástroje, včetně ukázek jejich upevnění do násad. Chybět nebude prezentace vázacích materiálů, zpracování rostlinných a živočišných materiálů, nádoby z organických materiálů a ukázky keramiky. K vidění budou též repliky ozdob, včetně upevnění či aplikace na podkladě etnografických analogií.

Během dne budou dále probíhat jednoduché soutěže pro děti, pokusíme se o výrobu chleba v nově zřízené pícce, chybět nebude koutek pravěké hudby. Pokud bude přát počasí, dojde i na výpal keramiky v otevřeném ohništi. Přijďte si letos naposled s námi užít pravěk všemi smysly.

Martin Vobruba

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *