Máte doma barové stoličky? Klábosení u kávy je u nich bezva

Barové stoličky jsou dnes v každém druhém domě nebo bytě s jídelním koutem. Zatímco dnešní šedesátníci a sedmdesátníci je znali jen z vináren a kaváren, v posledních letech si získávají stále více na oblibě. Na trhu je dostatek druhů, materiálů, zpracování i designu.

Pamětníci to znají dobře, před třiceti, čtyřiceti lety byla každá kuchyně vybavená klasickými židlemi. Většinou dřevěnými nebo kovovými. Až později se objevily plastové nebo z nerezu. Dneska v modernější kuchyni však stále častěji najdeme místo židlí barové stoličky. Prostě pryč je doba, kdy jsme se s nimi setkávali, jen v barech a restauracích.

Barová stolička je vysokou židlí, která je postavena u vyšší pracovní desky. Nejčastěji má místo u ostrůvku, tedy u vyššího stolu, který dělí kuchyni od obývacího prostoru. Ve větších bytech bývá také v samotném obývacím pokoji jako součást domácího minibaru. Vybírat si je v současné době můžeme z mnoha materiálů, ať už ze dřeva, kovu, umělých plastů, v různých provedeních, s opěradlem či bez, s potahem nebo čistě bez.

Taková barová židle je pěkným designovým doplňkem každého interiéru. A nemusí se jednat jen o luxusní a drahá provedení. V nabídce e-shopů i kamenných prodejen jsou jak levné modely stoliček, tak pohodlná a moderní barová křesla navržená pro reprezentativní interiéry. A téměř všechny barové stoličky jsou kvalitně zpracovány, stabilní a dostupné v mnoha barevných a materiálových provedeních.

Někteří lidé jsou stále přesvědčeni, že pohodlností se barové stoličky pohodlností nevyrovnají klasickým nízkým židlím. Těžko jim jejich názor vyvracet, ale pravdou je, vyvýšené sezení je zajímavé. Zajímavé, neotřelé, zvláštní, výjimečné… Vezměte si třeba jen každodenní klábosení u odpolední kávy, rychlá ranní snídaně nebo malá svačinka. A praktikovat to můžete i s dětmi. Barové posezení s nimi dává prostor k dospělejší diskusi a umožňuje určitě „otevřenější“ dialog. A uvidíte, že vaši potomci si barovou stoličku oblíbí možná i k napsání domácích úkolů ze školy.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *