Charita pro Libanon. Přispět můžeme penězmi na účet nebo dárcovskými DMS

V reakci na výbuch, který v úterý 4. srpna otřásl libanonským Bejrútem a vyžádal si nejméně 135 obětí a tisíce zraněných, vyhlašuje Charita Česká republika veřejnou sbírku na pomoc lidem postiženým katastrofou. Z krizového fondu prozatím uvolnila částku 300 tisíc Kč na bezprostřední pomoc.

Hlavní město země, kterou zároveň drtí hluboká hospodářská krize, postihlo po koronavirové epidemii další neštěstí v podobě mohutné exploze. Zničené nebo poškozené domy, přeplněné nemocnice a hlavně desítky předčasně ukončených životů – to je bilance prvních hodin, která zdaleka nepostihuje obrovský rozsah katastrofy.

Charita Česká republika proto vyhlašuje veřejnou sbírku na pomoc strádajícím obyvatelům Bejrútu nazvanou Charita pro Libanon na účet číslo 55660022/0800 u České spořitelny, variabilní symbol 129.

„Výtěžek sbírky pomůže lidem, kteří během několika vteřin přišli o střechu nad hlavou nebo o obživu. Koronavirová krize prokázala, že nejsme slepí ani hluší k neštěstí, které postihlo druhé. Proto věříme, že pomůžete i nyní,“ říká Lukáš Curylo, ředitel Charity Česká republika.

Přispět je možné také zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru:
DMS  CHARITASVET  30, DMS  CHARITASVET  60 či DMS  CHARITASVET  90

Zdroj: Diecézní charita Plzeň

 

 

 

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *