Plechová garáž jako součást domu

Jakou garáž si pořídit? Před takovým rozhodnutím stál můj třicetiletý syn. Chtěl levnou, prostornou, chtěl ji mít co nejdříve a také aby se hodila k jeho domu. Volba po poradě se zedníky, elektrikáři a instalatéry byla jasná – začal na internetu hledat plechovou garáž…

Velkým překvapením byla cena a rychlost dodání plechové garáže. A pak i možnost vybrat si velikost a konečnou úpravu. „Plechové garáže za pár tisíc – je to možné?“ – divil se při prohlížení nabídek. Ano, díky společnostem napojeným na polské výrobce se nabídka levných plechových garáží dostává i do České republiky. Pokud jde o plechové garáže, Polsko patří mezi největší výrobce v Evropě. V obrovské konkurenci je však dobré vybírat pečlivě a dát přednost osvědčeným značkám.

Kromě výběru firmy stála před synem ještě řada dalších otázek: jak by měla garáž vypadat, jakou střechu má mít, jakou venkovní úpravu a jaké zavírání vrat. Málokoho totiž napadne, že při pořizování plechové garáže je takový výběr. Zbytečný byl i strach, že uvnitř bude v létě na sluníčku velké horko, které by mohlo autu a samozřejmě i spoustě dalších věcí, které se do plechových garáží vejdou, škodit. Podmínky v plechových garážích jsou ale naprosto srovnatelné s garážemi betonovými. Je v nich příjemné prostředí se zajištěným odvětráváním, takže se například nemusíte bát toho, že by stoupalo riziko požáru. Navíc plechovou garáž si můžete dovolit koupit i větší, protože jsou cenově opravdu mimořádně výhodné.

Syn si vybral firmu s více než desetiletou tradicí, která měla podle internetových diskusí zkušenostmi s výrobou, distribucí i montáží plechových garáží. Její nabídka obsahovala jak technické parametry, tak i cenové relace. A uváděla řadu detailů, na které laik při plánování své garáže ani nepřijde.

Na garáž syn čekal jen pár dní. A samotné postavení z dílů zabralo mechanikům jen dvě hodiny čistého času. No, a barva i vrchní úprava ladí přesně k domu. Takže – pokud by se mě někdo zeptal, jakou garáž si nechat postavit, aby byla levná, prostorná a líbila by se, odpověď bude jasná – pořiďte si plechovou garáž!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *