Lochotínský amfiteátr čeká v pátek zážitkové kino

Dlouho očekávaný zážitek se už v pátek 24. června stane realitou: v Lochotínském amfiteátru v Plzni proběhne první Enigmatic Cinema, neboli zážitkové kino. Uvede filmový muzikál Mamma Mia! rozšířený o další zážitky a vjemy do podoby strhující audiovizuální show.

„Enigmatic Cinema je akcí takřka kabaretního stylu, která vznikla z iniciativy amatérských i profesionálních plzeňských umělců, kteří patří ve svých oborech ke špičkám,“ říká Radek Uhlíř z pořadatelské společnosti Filmák. Ta jako návnadu na jedinečný projekt provedla v uplynulých týdnech několik atraktivních akcí, včetně tanečních flashmobů taneční skupiny Spider.

„Flashmoby se nám líbily. Bylo to velmi zábavné a crazy a u lidí se to setkalo s úsměvem na tváři,“ glosuje choreografka Ivana Pokorová aktivitu, která proběhla minulý týden například v Plzni a v Rokycanech. Pro samotnou zážitkovou projekci muzikálu Mamma Mia! připravili tanečníci ze Spideru několik vlastních choreografií, jen ve dvou případech se nechali inspirovat původní choreografií z muzikálu. Ode dneška je čekají každý den v podvečer v amfiteátru zkoušky. „Na pátek se moc těšíme, doufejme, že vyjde počasí. Tanečníci mají vzhledem k rozlehlosti areálu trochu trému, ale věřím, že to zvládneme,“ dodává.

Enigmatic Cinema kombinuje techniku, jako je mapping, water show, laser show, projekce či pohyblivé kulisy, s reálným prostředím. Samotná projekce propojí například stínové divadlo s tanečníky a parkourovou akrobacií nebo UV efekty. Filmu budou přecházet různé exhibice, show a soutěže a po něm přijde na řadu letní disco párty. Promítat se bude na plátno široké 24 metrů, a to 5.1. Hi-Fi stereo systémem v původním znění s českými titulky.

Představení Mamma Mia! Live začíná v Lochotínském amfiteátru 24. června ve 21:30 hodin.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *