Letní sezona na šumavském Špičáku udělá radost hlavně dětem

Novou sjezdovou dráhu na duších, dětské hřiště nebo naučnou stezku „Po stopách zajíce“ připravil jako své hlavní novinky letošní letní sezony Ski&Bike Špičák. Největší sportovní areál české části Šumavy dosáhl v loňském roce hlavně díky rozhledně na vrcholu Špičáku rekordní letní návštěvnosti a v tomto trendu chce pokračovat. Oficiální start letního provozu lanovky, bikeparku a další nabídky (hřiště, rozhledna, naučná stezka aj.) se chystá poslední květnovou sobotu 30. 5.

„Investovali jsme do nastávající letní sezony přes 1 milion korun a věříme, že novinkami zaujmeme hlavně děti. Sjezd na duších s pohyblivým kobercem (dlouhým 30 metrů) a dětské hřiště u nástupu na lanovku se opravdu povedly. Vstup tam je možný i na jízdenku na lanovku, takže to je určitě výhodné i z tohoto ohledu,“ uvedl provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. Poblíž těchto nových atrakcí vyrostla také cvičná minibiková dráha pro nejmenší bikery do 10-11 let s možností zapůjčení dětských kol či odrážedel pro nejmenší zdarma. Příští rok pak tady přibude vodní program (konkrétně např. vodní mlýn).

Pro rodiny s dětmi v areálu též připravili ve spolupráci s Lesy ČR novou naučnou stezku nazvanou „Po stopách zajíce.“ Vede z vrcholu Špičáku od rozhledny na Rozvodí, přes Čertovo jezero a zpět k lanovce. „Je na ní deset stanovišť s kvízem zahrnujícím zdejší rostliny, stromy, živočichy a jiné zajímavosti. Kdo odpoví správně, vyjde mu v tajence jméno nejchytřejšího zajíce u nás na Špičáku a v kase obdrží malý dárek,“ představuje zhruba hodinu trvající vzdělávací procházku zdejší přírodou Radek Vaniš ze Ski&Bike Špičák.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *