Legenda jazzové kytary Al Di Meola bude hrát Beatles

Měšťanskou besedu navštíví jeden z nejvýznamnějších světových kytaristů Američan Al Di Meola. V programu The Beatles & More posluchačům 10. května představí jazzově upravené skladby liverpoolské legendy, ale také pro něj typické fúze jazzu například s latinskoamerickými rytmy, vážnou hudbou i rockem.

Al Di Meola se víc než třicet let suverénně pohybuje ve světě jazzové fúze, ale také akustické latinsko – americké hudby. Raketový vzestup zaznamenal v sedmdesátých letech díky hraní ve skupině Return to Forever, kterou založil Chick Corea. Jako člen tria John McLaughlin – Paco De Lucia – Al Di Meola nahrál jedno z nejprodávanějších live alb v historii – Friday Night in San Francisco. Během své kariéry spolupracoval se Stanley Clarkem, Jean-Luc Pontym, Janem Hammerem a dalšími. V posledních letech se Al Di Meola věnoval víc akustickým projektům, než jazzové fúzi a nejinak tomu bude i na plzeňském koncertě. Jádro jeho programu budou tvořit skladby z jeho posledního alba All Your Life:
A Tribute to The Beatles Recorded at Abbey Road Studios, London (2013). Al Di Meola se přearanžováním skladeb Beatles vrátil do svého mládí, kdy Beatles byly jeho oblíbenou skupinou. Koncertu bude dominovat jiskřivý zvuk kytary držitele Grammy Award, který v sobě nezapře latinsko – americké a španělské vlivy.   (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *