Landscape festival 2017 se bude věnovat krajině města Plzně

 

V průběhu května začne v Plzni několikaměsíční akce s názvem LANDSCAPE FESTIVAL, která se bude věnovat tématům krajiny, města a veřejného prostoru. Její obyvatelé se tak mohou těšit na výstavy, přednášky, happeningy, mnoho rozmanitých instalací a bohatý doprovodný kulturní program. Festival pořádá Galerie Jaroslava Fragnera spolu se Statutárním městem Plzeň, které dalo celé akci záštitu.

Akce navazuje na čtyři předešlé ročníky, které se odehrály v Praze a Opavě a přilákaly bezmála 100 000 návštěvníků (v Praze se konaly na Nákladovém nádraží Žižkov). Pátý jubilejní ročník bude hostit od května do září západočeská metropole Plzeň. Ta propůjčí festivalu svou jedinečnou tvář a stane se kulisou nejrůznějších site specific instalací a intervencí z dílen českých i zahraničních architektů a umělců.

Kromě těchto instalací a happeningů oživujících městský veřejný prostor připravuje festival řadu inspirativních výstav, workshopů, přednášky odborníků a diskusí s veřejností. „Zájem občanů o veřejný prostor, jeho kvality a potenciál stále stoupá a je významným činitelem při rozvoji společnosti a utváření koncepce udržitelného rozvoje. Proto se i my snažíme o zvýšení obecného povědomí o smyslu a úkolech krajinářské architektury ve vztahu k současné architektuře a veřejnému prostoru,“ říká Dan Merta, ředitel Galerie Jaroslava Fragnera v Praze.

Témata, kterým se chce letošní plzeňský ročník věnovat, jsou například zeleň v centru města, nedávno vzniklé pěší zóny, přechody z městské do volné krajiny, nebo vertikální zahrady a zelené střechy. „Po vydařených aktivitách v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 je tohle další velká příležitost na některá témata navázat a otevřít nové otázky, které dění ve veřejném prostoru našeho města posunou zase o něco dále,“ dodává technický náměstek primátora města Plzně Pavel Šindelář.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *