Kolonáda se promění v ovocný ráj. Blíží se tradiční festival jablek v Mariánských Lázních

Ačkoliv to tak dle letního počasí nevypadá, přírodě vládne podzim. A právě s jeho příchodem je již tradičně spjat Lázeňský festival jablek, který se na kolonádě v Mariánských Lázních uskuteční již po jedenácté, dne 15. října 2023 od 10 hodin. Akce nabídne řadu rozmanitých aktivit pro zástupce všech věkových skupin včetně soutěže o nejchutnější jablečný moučník v Mariánských Lázních, do které se může zapojit široká veřejnost.

Mariánskolázeňská kolonáda se během festivalu promění v jablečný ráj. Návštěvníci společně vyberou nejkrásnější jablko, děti se mohou zúčastnit výtvarné soutěže „Jablkožrout“ a čeká se také slavnostní předávání ocenění Zelená hvězda Karlovarského kraje za významný počin v oblasti životního prostředí.

V rámci bohatého programu mohou zájemci zhlédnout hned několik výstav a kulturních vystoupení nebo navštívit jarmark místních výrobců, řemeslníků a regionálních produktů. Pro nejmenší účastníky budou kromě výtvarné soutěže připraveny i hry s tématikou ovoce a tvůrčí dílny. Nebude chybět ani slavnostní salva festivalu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *