Děti z Poustky budou do školy jezdit včas. Slíbil to hejtman Petr Kulhánek

Ranní školní autobus, který sváží z Poustky děti do škol ve Františkových Lázních  a v Chebu, musí změnit jízdní řád. Shodli se na tom starosta Poustky Jan Ryba s hejtmanem Karlovarského kraje Petrem Kulhánkem při jeho návštěvě v obci. Současný jízdní řád nevyhovuje, protože děti často dorazí do škol se zpožděním. „Propojíme vedení obce s naším ředitelem integrovaného dopravního systému, aby došlo k úpravě a děti jezdily do školy bez zpoždění,“ přislíbil hejtman. Kraj také pomůže zkontaktovat dopravního specialistu kvůli přetěžované silnici v Ostrohu, kudy projíždějí těžké zemědělské stroje a ničí nedávno opravenou komunikaci.

V Poustce rovněž plánují přestavbu centra obce, kde by měla vzniknout nová náves s kašnou, obecní úřad by získal nové zastřešení, vzniklo by parkoviště i nový chodník. Poustka má také od hejtmanství slíbeno zařazení na seznam “bílých” míst, kde je špatné pokrytí signálem mobilních operátorů a je potřeba s tím něco dělat.

Pracovní cestu do Poustky zakončil hejtman Petr Kulhánek a další zástupci kraje prohlídkou hradu Seeberg, který navštíví ročně 25 tisíc návštěvníků, a kostela sv. Wolfganga, jež místní zachránili před zkázou a neustále ho vylepšují.

Zdroj: Karlovarský kraj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *