Kino KABARET Plzeň 2015 je otevřeno od 18. do 24. září

Od  18. do 24. září 2015 se tentokráte v Plzni uskuteční 5. ročník experimentálního filmového workshopu KINO KABARET PLZEŇ 2015, během kterého bude skoro padesátka filmařů a herců z celého světa natáčet vlastní krátké filmy ve dvou po sobě jdoucích blocích. Filmový happening funguje na nesoutěžní bázi. „Přihlásit se může každý, koho baví film a chce si zkusit buď natočit svůj krátký film anebo být součástí na místě vytvořeného mezinárodního filmového štábu a také si zažít atmosféru Plzně, Evropského města kultury 2015, které bude pro filmaře zajisté velmi inspirativním prostředím na natáčení filmů,” vysvětluje  zakladatelka  KINO PRAHA  a  vedoucí  produkce  Haruna Honcopoová.

Spojujícím tématem letošního ročníku je divoký západ a železnice. „První, co mě napadlo, když jsem uviděl plakát pro letošní ročník, byl western a ušpiněný saloon“ prozrazuje PR manager Jan Slavík. „Výroba filmu a i tohoto workshopu je vlastně taková kovbojka“ dodává Haruna Honcopoová.  „A vzhledem k tomu, že tvůrčí prostor bude na Zastávka Plzeň a projekce v DEPO2015 a Nákladovém Nádraží Žižkov, došlo nám, že se točíme okolo vlakové poetiky, tak uvidíme, jaké filmy nakonec vzniknou“ dovysvětlil Jan Slavík.

Každý blok začíná přibližně dvouhodinovým představováním námětů a požadavků na produkci a pak už se vytváří filmové štáby a začíná samotné natáčení. Během prvního bloku, který trvá 48 hodin, vzniká průměrně dvacet krátkých filmů. Čerstvě natočené a sestříhané filmy se budou veřejně promítat v sále poskytnutém Plzní2015, DEPO2015 dne 20.9.2015 od 20:00. Další den ráno po projekci startuje 2. blok, který bude trvat 72 hodin, a rozbíhají se nové projekty. Vytvořené filmy z druhého bloku se budou promítat v prostorách Papírny Plzeň. Celá akce trvá 6 dní a zahrnuje tři veřejné projekce.  Celá akce končí 7. den večer „gala projekcí“ v Nákladovém nádraží Žižkov v Praze, kam se přesunou všichni filmaři,  aby tam uvedli výběr těch nejzajímavějších filmů, které vzniknou jak letos v Plzni, tak  zároveň představili i přehlídku filmů, které vznikly na obdobných workshopech po celém světě.

Tvůrci z nesoutěžního workshopu KINO KABARET PLZEŇ 2015 mohou dále s filmy pracovat, jak si přejí. Ať už je to přihlášením do nějaké filmové soutěže či festivalu, k přihlášce na filmové školy nebo jako referenci při hledání práce. Herci si z natočeného materiálu mohou následně vytvořit ukázku svého herectví, tzv. showreel a zvýšit si tak svou šanci na úspěch při obsazování ve filmu. „A navíc projekcemi v Plzni a Praze životnost filmů nekončí. Dále putují a jsou promítány v rámci Kino Kabaretů po celém světě, režiséři je přihlašují na filmové festivaly a samozřejmě jsou k vidění i on-line na vimeo kanálu KINO PRAHA“, vysvětluje Haruna Honcopoová.

 

KINO KABARET PLZEŇ 2015 18. 9. – 24. 9.2015

Místo konání:

Plzeň Zastávka  (www.plzenzastavka.cz) – místo setkávání, střižna, studio

DEPO2015 (www.depo2015.cz) – 1. projekce 20.9. 2015 od 20:00

Papírna Plzeň (www.facebook.com/PapirnaPlzen) – 2. projekce 23.9. od 20:00 a následná afterparty

Nákladové nádraží Žižkov, Praha (http://nakladovenadrazizizkov.com) – Gala projekce 24. 9. v 21:00

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *